Czy w Tunezji są delfiny? Gdzie w Tunezji można oglądać Delfiny? - BelSole

Czy w Tunezji są delfiny? Gdzie w Tunezji można oglądać Delfiny?

Delfiny należą do grona ulubionych zwierząt większości ludzi, odgrywając istotną rolę w nawet w popkulturze. Zobaczenie delfina jest marzeniem wielu osób wybierających się na egzotyczne wakacje. Czy w Tunezji są delfiny? Jakie gatunki delfinów żyją w Tunezji? Gdzie w Tunezji można obserwować delfiny? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule. 

 

Czy w Tunezji są delfiny?

 

Delfiny są stworzeniami powszechnie występującymi w ciepłych i tropikalnych morzach. A do takich z pewnością można zaliczyć Morze Śródziemne, które otacza Tunezję od północy i wschodu. Z tego powodu zasadne jest pytanie: Czy w Tunezji są delfiny? Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników tych niezwykle inteligentnych ssaków morskich. W Tunezji występują delfiny, a w tym kraju można szansa na obserwację kilku ich gatunków. 

Jakie delfiny żyją zatem w Tunezji? Do gatunków występujących w tym kraju zalicza się delfiny grubozębne, delfiny zwyczajne i butlonosy. Co więcej, przy odrobinie szczęścia u brzegów Tunezji można obserwować również kilka gatunków wielorybów. Przyroda tego kraju jest bardzo urozmaicona i daje możliwość spotkania wielu rzadkich gatunków zwierząt, w tym również popularnych ssaków morskich. 

 

Delfiny w Tunezji

 

Obserwacja delfinów w Tunezji może odbywać się z pozycji statków wycieczkowych, które cieszą się popularnością zwłaszcza regionie wyspy Dżerba. Delfiny w Tunezji można podziwiać między innymi w trakcie często wybieranego przez polskich turystów rejsu na piaszczysty cypel Ras Rmel, który określa się również “Wyspą Pelikanów”. Delfiny z Tunezji często wpływają do wód zatoki okalającej wyspę, szukając w niej pożywienia, co przy odrobinie szczęścia daje niepowtarzalną możliwość do obserwacji tych pięknych i inteligentnych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W popularnych turystycznych kurortach istnieje również wiele firm, które organizują rejsy  poszukiwaniu tunezyjskich wielorybów i delfinów. 

Jeżeli jednak nie uda Ci się zobaczyć delfinów w Tunezji na wolności, to jeszcze nic straconego! W często odwiedzanym przez turystów mieście Hammamet znajduje się  Park Friguia, w którym można podziwiać kilkadziesiąt gatunków zwierząt. Odbywają się tam również pokazy delfinów i innych waleni, co daje kolejną możliwość obserwacji tych wyjątkowych ssaków morskich. 

Skoro już wiesz, że w Tunezji są delfiny, możesz dodać ich obserwację do swoich wakacyjnych planów podróżniczych po tym kraju. Zwierzęta te, ze względu na swoją inteligencję i często przyjazny stosunek względem ludzi, cieszą się dużą sympatią turystów.. Delfiny w Tunezji można podziwiać zarówno w ich naturalnym środowisku, jak i popularnym ogrodzie zoologicznym. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz