Czy w Wenecji jest plaża? Czy jest morze? - BelSole

Czy w Wenecji jest plaża? Czy jest morze?

Wenecja pełna jest pięknych zabytków i atrakcji jednak Ci którzy chcą odpocząć na plaży zadają sobie pytanie, czy w Wenecji jest plaża? Czy piaszczysta? Czy w Wenecji jest morze? Odpowiadamy! 

Plaża w Wenecji?

Zacznijmy od tego gdzie znajduje się Wenecja, bo większość z Was pewnie wie, że Wenecja leży nad brzegiem Morza Adriatyckiego na północy Włoch. Leży ona w lagunie na wielu wyspach, wyspy te są mocno i gęsto zagospodarowane budynkami – więc ciężko w centrum Wenecji o plażę. Na pewno, jeśli zapytacie czy w Wenecji jest morze? Odpowiadamy, tak! Wenecja leży nad Morzem Adriatyckim. A co z tą plażą? Czy są plaże w Wenecji? Czy w Wenecji można iść na plażę? Otóż w samym centrum Wenecji, na głównych wyspach w centrum ciężko o dobrą i fajną plażę. Zresztą kąpiel w kanałach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, jeśli chodzi o zapach z kanałów w Wenecji

Mamy dla Was jednak dobrą informację, w samym centrum Wenecji może plaż nie ma, ale już na obrzeżach Wenecji plaże są. Jeśli więc zapytacie czy w Wenecji jest plaża? Odpowiadamy, tak! W Wenecji są szerokie i piaszczyste plaże. Najwięcej ich znajdziecie na wyspie Lido do której możecie dopłynąć promem z centrum bez najmniejszego problemu.

Jakie plaże są w Wenecji?

plaże w Wenecji

Otóż na Lido znajdziecie głównie szerokie piaszczyste plaże z mnóstwem infrastruktury. Plaże są głównie od strony Morza Adriatyckiego, a nie od strony laguny – jest więc czysto, całkiem rześko i przyjemnie. Plaże na Lido Weneckim mają ponad 7 km oraz 2 km – są to więc całkiem długie plaże. Podsumowując w Wenecji znajdziecie plaże i oczywiście znajdziecie też morze.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz