Ile dni na zwiedzanie Wenecji? Na ile czasu lecieć? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Wenecji? Na ile czasu lecieć?

Jedno z najpiękniejszych miast Włoch, Wenecja – oferuje wiele i możemy mieć wątpliwość planując wakacje w Wenecji, ile dni poświęcić na zwiedzanie Wenecji? Czy Wenecja w 1 dzień, dwa dni lub weekend to dobry pomysł? Na ile lecieć do Wenecji? Odpowiemy na Wasze wątpliwości!

Oczywiście, każdy ma swoje tempo zwiedzania, niektórzy w 1 dzień będą potrafili obejść większość atrakcji, inni wolą odpocząć i nie spędzać czasu na bieganiu po mieście. Pokażemy Wam ile czasu potrzeba na Wenecję, dla tych lubiących zwiedzać szybko i dla tych co wolą to robić wolniej.

Wenecja w 1 dzień

Zacznijmy od tego, że kółko od Stazione di Venezia Santa Lucia, z przejściem przez centrum miasta do mostu Rialto, do Placu Świętego Marka, Pałacu Dożów, Mostu Westchnień, Basilica di Santa Maria della Salute i do Stazione di Venezia Santa Lucia to około 2 h bez przystanków na zwiedzanie i podziwianie atrakcji Wenecji. Jeśli macie cały dzień w Wenecji, możecie też wybrać się w podróż tramwajem wodnym w Wenecji, w jedną stronę do Placu Świętego Marka. Koniecznie wybierzcie trasę przez Canal Grande przez środek miasta, zobaczycie wtedy Galleria Giorgio Franchetti alla Ca’ d’Oro, Most Rialto i Basilica di Santa Maria della Salute z perspektywy kanału. Możecie też znaleźć czas na zwiedzenie jednej lub dwóch atrakcji w Wenecji, na przykład Bazyliki Świętego Marka lub iść na kawę do Caffe Florian.

W 1 dzień w Wenecji nie zobaczycie wszystkiego, ale na pewno zobaczycie najważniejsze atrakcje Wenecji.

Wenecja w 2 dni

Mając dwa dni w Wenecji zobaczycie już na prawdę całkiem sporo – do powyższego kółka po najważniejszych atrakcjach Wenecji dodalibyśmy jeszcze wycieczkę i przepłynięcie promem na Murano, czyli znaną z produkcji szkła wyspę w Wenecji. Możecie także przejść się do dzielnicy Castello.

Wenecja w Weekend

Wenecja w 3 dni to już rozsądna ilość czasu by się nie śpieszyć w Wenecji, do zwiedzania centrum miasta, mostu Rialto, Placu Świętego Marka, Bazyliki Świętego Marka, Mostu Westchnień, Basilica di Santa Maria della Salute, Pałacu Dożów, Murano, Burano – możecie udać się także na plażę na Lido di venezia. Możecie dokładniej zwiedzić uliczki dzielnic San Marco, San Polo i Dorsoduro lub pójść na zwiedzanie Arsenału w Wenecji. Polecamy także pójść na zakupy w Wenecji.

Możecie też popłynąć w romantyczny rejs gondolą po kanałach!

Ile dni na Wenecję?

Na ile dni lecieć do Wenecji? To zależy jak dobrze znosicie tłumy turystów. Najważniejsze atrakcje w Wenecji zobaczycie w 2 do 3 dni w Wenecji, ale z całkiem niezłym tempem – nie mówimy tutaj o odpoczynku. Jeśli chcecie odpocząć, to minimum są to 3 – 4 dni w Wenecji, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje Wenecji. Sprawdźcie też przed wycieczką ile kosztuje zwiedzanie Wenecji i jak wyglądają ceny we Włoszech w 2022 roku.

Jeśli nie zrażają Was tłumy turystów w Wenecji i lubicie zwiedzanie spokojnie możecie być tutaj tydzień i dłużej. Ilość atrakcji w Wenecji jest przytłaczająca, więc dla miłośników sztuki i architektury – zawsze się tutaj coś znajdzie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz