Czy wakacje w Bułgarii będą odwołane i anulowane? - BelSole

Czy wakacje w Bułgarii będą odwołane i anulowane?

Bliskość konfliktu w Ukrainie i jego intensyfikacja może rodzić pytania czy wycieczki do Bułgarii będą odwołane, czy wakacje będą anulowane przez wojnę? Odessa znajduje się bardzo blisko Warty i Burgas – czy zatem jest czego się obawiać?

Czy wycieczki do Bułgarii będą odwołane

Ze względu na konflikt na Ukrainie zamknięto część przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym, bardzo blisko Bułgarii – czy jednak wojna przeszkodzi planom wakacyjnym w Bułgarii? Czy wycieczki będą anulowane? Przez to, że samoloty nie mogą wlecieć na te tereny i zdecydowanie byłoby to nie rozsądne, pytanie czy będzie można się dostać do Bułgarii ze względu na wojnę. Otóż, sprawa wygląda tak, że jeśli na jakim terenie jest obszar NOTAM lub wyłączony jest z ruchu lotniczego, to wtedy pilot powinien wybrać inną trasę – więc teoretycznie, jeśli samolot miałby lecieć do Bułgarii nad Ukrainą to będzie przekierowany na inną trasę, ale do Bułgarii raczej doleci. Nie musicie się więc zatem bać anulowania i odwołania wakacji przez powody lotnicze. 

Jeśli chodzi o inne niezależne wojenne powody, to nie mamy pewności i mieć nie będziemy ze względu na sytuację geopolityczną na sąsiedniej Ukrainie. Na 99% jednak mamy wrażenie, że wakacje w Bułgarii się odbędą.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz