Dni wolne i święta w Hiszpanii w 2020 roku

Jeśli planujecie wyjazd do Hiszpanii to warto dowiedzieć się jakie są dni wolne i święta w Hiszpanii w 2020 roku, by na miejscu podczas wyjazdu nie przeżyć przykrej niespodzianki w postaci pozamykanego, świętującego kraju. Sprawdźmy więc jakie są święta i dni ustawowo wolne od pracy w Hiszpanii w 2020 roku. Kiedy Hiszpania świętuje?

Wiele odrębnych regionów Hiszpanii ma swoje własne święta. Może okazać się, że pewnego dnia świętuje Katalonia, a ten sam dzień nie jest świętem we Wspólnocie Walenckiej. W tym artykule skupimy się tylko na dniach wolnych obowiązujących w całej Hiszpanii lub w większości regionów kraju. Pomijamy lokalne święta obchodzone na przykład tylko w jednym mieście czy tylko w jednym regionie bo jest ich po prostu za dużo i i tak nie chciałoby Wam się analizować sytuacji. Skupiamy się na najważniejszych świętach 2020.


1 stycznia, Nowy Rok, środa
6 stycznia, Trzech Króli, poniedziałek
9 kwietnia, Wielki Czwartek, czwartek
10 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
1 maja, Święto Pracy, piątek
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sobota
12 października, Dzień Kolumba, poniedziałek
1 listopada, Wszystkich Świętych, niedziela
6 grudnia, Dzień Konstytucji, niedziela (wolne w poniedziałek 7 grudnia)
8 grudnia, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, wtorek
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, II dzień świąt Bożego Narodzenia, sobota

Najlepiej omijać wyjazdy do Hiszpanii z początkiem roku, a później zwłaszcza w połowie października oraz na początku grudnia natrafić można na nagromadzenie dni ustawowo wolnych od pracy w czasie których w Hiszpanii zamknięte będą sklepy, galerie, muzea, a ceny noclegów mogą być wyższe ze względu na zatrzęsienie lokalnych turystów zwiedzających własny kraj.

Polecamy również:

Dodaj komentarz