Koloseum bilety, cennik w 2024. Ile kosztuje wstęp? Ceny - BelSole

Koloseum bilety, cennik w 2024. Ile kosztuje wstęp? Ceny

Wybierając się do Rzymu na wycieczkę, pewnie chcecie zobaczyć słynne Koloseum. Rodzi to jednak pewne pytania takie jak, ile kosztują bilety do Koloseum w 2024, jakie są godziny otwarcia Koloseum w 2024 oraz jak wygląda cennik do Koloseum i ceny biletów. To wszystko, czyli ceny wstępu, bilety i godziny Koloseum znajdziecie właśnie w tym poradniku.

Koloseum to obok Bazyliki Świętego Piotra najprawdopodobniej druga najpopularniejsza atrakcja Rzymu. Zobaczcie ile kosztują bilety i jak wejść do Koloseum.

 

Godziny otwarcia Koloseum

 

Koloseum godziny otwarcia

Jeśli zastanawiacie się czy Koloseum w Rzymie jest otwarte lub czy jest czynne w święta. Mamy dla Was pełne zestawienie godzin i dni kiedy Koloseum w Rzymie jest otwarte. Godziny są zależne od sezonu:

od 2 stycznia do 28 lutego Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 16:30

od 1 marca do 26 marca Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 17:30

od 26 marca do 31 sierpnia Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 19:15

od 1 września do 30 września Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 19:00

od 1 października do 30 października Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 18:30

od 31 października do 31 grudnia Koloseum w Rzymie otwarte jest od 9:00 do 16:30

Do Koloseum można wejść maksymalnie na 1h przed zamknięciem Muzeum. W jakie dni Koloseum jest zamknięte? Nie wejdziecie do Koloseum 1 stycznia i 25 grudnia. 

 

Ceny biletów do Koloseum w 2024

 

bilety koloseum gdzie kupić
Screen z https://ecm.coopculture.it/

Ile kosztują bilety do Koloseum w Rzymie? To oczywiście zależy, ale najpopularniejsze bilety jakie możecie kupić do Koloseum to te w pakiecie z Forum Romanum i Palatynem.

Bilet do Koloseum, Forum Romanum i Palatynu ważny 24h kosztuje 16 EUR za osobę dorosłą, lub 2 EUR za bilet ulgowy. Bilet ten pozwoli Wam wejść do Koloseum na pierwszy i drugi poziom bez areny.

Więcej info: https://parcocolosseo.it/visita/orari-e-biglietti/24h-colosseo-foro-romano-palatino/

Za bilet gdzie możecie wejść do Koloseum, podziemi, Arena, Oratorium, Palatynu, Domu Agugusta, Świątynia Romulusa, Curia Iulia musicie zapłacić 22 EUR za bilet pełny i 2 EUR za ulgowy.

Więcej info: https://parcocolosseo.it/visita/orari-e-biglietti/biglietto-full-experience/

Za wszystkie bilety kupowane przez internet i call center należy dopłacić 2 EUR opłaty manipulacyjnej.

Zalecamy przybycie do wejścia do Koloseum 15 minut przed planowaną godziną wejścia. Wstęp wolny Do Koloseum w Rzymie jest z Kartą Członkowską Parku Archeologicznego Koloseum

 

Nie, nie trzeba

Nie ma obecnie takiej możliwości.

 

Wstęp do Koloseum

 

Po pierwsze, postarajcie się być 15 min wcześniej, przy zakupie biletu będziecie mogli wybrać sloty co 5 min na wejście do Koloseum. Wejść na tradycyjnym bilecie można TYLKO RAZ do Koloseum i jeden raz do Forum Romanum i Palatynu. Polecamy odpowiednio się przygotować na zwiedzanie Koloseum, czyli ubrać wygodne buty, nie wolno brać ze sobą szklanych butelek. Jeśli podróżujecie z dzieckiem które może wejść do Koloseum za darmo – musicie także zarezerwować dla dziecka darmowy bilet!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz