Galleria dell'Accademia cennik w 2024 (Florencja). Ile kosztują bilety? Cena - BelSole

Galleria dell’Accademia cennik w 2024 (Florencja). Ile kosztują bilety? Cena

Galleria dell’Accademia to jedno z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania we Florencji. Tutaj zobaczycie prawdziwego Dawida, jednak ile kosztuje bilet do Galleria dell’Accademia? Jaki jest cennik w 2024 roku, ile kosztuje wstęp i jakie są ceny biletów? Dowiecie się tego z poniższego artykułu poświęconego cennikowi w Galleria dell’Accademia.

W tym artykule dowiecie się:

  • Jakie są ceny biletów w Galleria dell’Accademia w 2024 (cennik)
  • Czy warto kupić Firenze Card do Galleria dell’Accademia?

Zaczynajmy więc

Jakie są ceny biletów w Galleria dell’Accademia w 2024 (cennik)

cennik biletów galleria dell accademia
Cennik biletów do Galleria dell’Accademia w 2024 roku z oficjalnej strony

Witaj turysto! Chciałbym podzielić się z Tobą informacjami na temat cennika biletów do Galleria dell’Accademia we Florencji na rok 2024. To miejsce to prawdziwa perełka dla miłośników sztuki, przyciągająca turystów z całego świata do włoskiej Florencji.

Jeżeli jesteś zainteresowany odwiedzeniem tej wyjątkowej galerii sztuki we Florencji, musisz wiedzieć, ile zapłacisz za bilet wstępu.

Oto szczegółowy cennik biletów na 2024 rok do Galleria dell’Accademia:

Rodzaj biletu Cena
Bilet normalny 16 EUR
Bilet ulgowy 2 EUR
Darmowy (dla osób poniżej 18 rż) 0 EUR

 

Z pewnością zastanawiasz się, kto może skorzystać z biletu ulgowego. Odpowiedź jest prosta – bilet ulgowy o wartości 2 euro jest dostępny dla osób od 18 do 25 roku życia. Pamiętaj, że aby skorzystać z ulgi, musisz przedstawić ważny dokument tożsamości lub kartę studencką.

Jeśli masz poniżej 18 lat, masz szczęście! Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą odwiedzić Galleria dell’Accademia za darmo. To wspaniała okazja do zapoznania się z sztuką.

Galleria dell’Accademia to prawdziwe muzeum skarbów sztuki. Znajdziesz tu wiele znakomitych dzieł sztuki, w tym słynną rzeźbę „Dawida” Michała Anioła. To jedna z najważniejszych atrakcji Florencji.

Pamiętaj, że ceny mogą ulec zmianie, więc zawsze warto sprawdzić aktualne informacje na stronie internetowej galerii https://www.galleriaaccademiafirenze.it/en/tickets/ przed swoją wizytą do Florencji.

Planując swoją podróż do Florencji i Galleria dell’Accademia weź pod uwagę te informacje. Wspaniałe dzieła sztuki czekają na Ciebie! Przygotuj swój aparat fotograficzny, zarezerwuj bilet i ciesz się niesamowitym doświadczeniem!

Czy warto kupić Firenze Card do Galleria dell’Accademia?

Pozostaje nam pytanie, czy warto kupić Firenze Card żeby zwiedzić Galleria dell’Accademia w 2024 roku? Jeśli macie w planach spędzić we Florencji minimum 3 dni i macie w planach zwiedzanie muzeów i galerii to warto. Firenze Card w roku 2024 kosztuje 85 EUR. Możecie ją kupić tutaj: https://www.firenzecard.it/en/shop/acquista_card

Jeśli natomiast chcecie zobaczyć tylko Galerię i jakieś jedno dodatkowe muzeum i pochodzić po mieście to cena karty się nie zwróci. 

Jeśli jednak nie chcecie wydawać dużo, zapraszamy do:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz