Galleria degli Uffizi cennik, ceny w 2024 roku. Ile kosztuje bilet? - BelSole

Galleria degli Uffizi cennik, ceny w 2024 roku. Ile kosztuje bilet?

W tym artykule dowiecie się ile kosztują bilety do Galleria degli Uffizi, zobaczycie cennik na 2024 rok oraz poznacie ceny wszystkich biletów do Galleria degli Uffizi. To jedna z najpopularniejszych Galerii Sztuki na świecie i jedna z najlepszych w Europie. Zapraszamy Was na przegląd cen wstępu i cenniku w Galleria degli Uffizi w 2024 roku. Zapraszamy.

W tym artykule dowiecie się:

  • Ile kosztują bilety do Galleria Degli Uffizi (cennik)
  • Czy warto kupić Firenze Card do Uffizi

Zaczynajmy więc, na początek odpowiemy na pytanie ile kosztują bilety do Galleria Degli Uffizi

Ile kosztują bilety do Galleria Degli Uffizi (cennik)

Galleria degli uffizi cennik 2024
Cennik z oficjalnej strony Galleria Degli Uffizi 2024

Ile kosztuje bilet do Galerii Uffizi? Czy jest drogo? Galleria degli Uffizi we Florencji jest jedną z najważniejszych atrakcji Florencji i najpopularniejszych galerii na świecie. Usytuowane w sercu pięknej Toskanii, prezentuje niezrównaną kolekcję Szkoły Florenckiej, a także ogromny zbiór sztuki z całego świata. Zbudowana w XVI wieku na zlecenie kosmopolitycznej rodziny Medyceuszy, galeria początkowo służyła jako biuro (stąd nazwa 'Uffizi’ oznaczająca 'biura’). Dziś stanowi miejsce pielgrzymkowe dla miłośników sztuki, badaczy i turystów z całego świata. Dlatego też, bilety do Galeria Degli Uffizi tanie nie są, oto oficjalny cennik w 2024 roku.

Oto cennik biletów do Galleria Degli Uffizi w 2024

Rodzaj biletu Cena
Bilet normalny (niski sezon) 16 EUR (12 EUR)
Bilet normalny (sezon wysoki) 29 EUR
Ulgowy (sezon niski) 6 EUR
Ulgowy (sezon wysoki) 6 EUR
Darmowy (online) 4 EUR
5 dni (z Pałacem Pittich i Ogrodami Boboli) 38 EUR

W cenach zawarta jest opłata 4 EUR. Sezon wysoki zaczyna się 21 lutego 2024 roku.

W sezonie wysokim od 1 stycznia do 9 stycznia; 21 lutego do 9 listopada; W okresie od 21 do 31 grudnia zwykły bilet wstępu do Uffizi kosztuje 29 EUR.

Jak widzicie za komplet biletów, dwóch dorosłych i dziecko zapłacicie w sezonie 64 EUR.

Bilety możecie kupić tutaj: https://www.uffizi.it/en/tickets

Promocje biletów do Galleria Degli Uffizi

Jak podaje strona oficjalna Galerii  degliUffizi, możecie kupić bilet early bird, tańszy o 6 EUR dla zwiedzających pomiędzy 8:15 a 8:55.

Głównym powodem, dla którego Galleria degli Uffizi jest tak popularna, to jej niepowtarzalna kolekcja sztuki. Między ścianami tego bujnego pałacu, można zobaczyć niektóre z najważniejszych dzieł w historii sztuki. Nic nie jest porównywalne do doświadczenia stania obok dzieł mistrzów, które definiowały i zmieniały sztukę przez pokolenia.

Czy warto kupić Firenze Card do Uffizi

Zadajecie sobie pewnie teraz pytanie, czy warto kupić Firenze Card żeby zwiedzić Galleria Degli Uffizi w 2024 roku? Według nas, jeśli macie w planach spędzić we Florencji minimum 3 dni i macie w planach zwiedzanie muzeów i galerii to zdecydowanie warto. Firenze Card w roku 2024 kosztuje 85 EUR. Możecie ją kupić tutaj: https://www.firenzecard.it/en/shop/acquista_card

Jeśli natomiast chcecie zobaczyć tylko Galerię i jakieś jedno dodatkowe muzeum i pochodzić po mieście to cena karty się nie zwróci. 

Jeśli jednak nie chcecie wydawać dużo, zapraszamy do:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz