Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Gdzie jest ciepło?  - BelSole

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Gdzie jest ciepło? 

Mimo, że szczyt sezonu letniego powoli zbliża się do końca, wiele osób dopiero rozpoczyna planowanie swojego urlopu. Przyczyn jest kilka – jesienny wyjazd pozwala znaleźć tańsze ceny zakwaterowania, a także uniknąć wszechobecnego tłoku panującego w najpopularniejszych kurortach. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie. Jeżeli myślisz, gdzie udać się na wakacje, zapoznaj się z naszym materiałem. Po jego lekturze z pewnością będziesz wiedział, gdzie jest ciepło w Europie w październiku. 

Gdzie jest ciepło w Europie w październiku? 

Wielu turystów czeka ze swoim urlopem do momentu zakończenia wakacji. W tym kontekście wiele osób zadaje sobie następujące pytanie – gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie zależy od naszych oczekiwań – liczymy bardziej na aktywny city break czy też chcemy spędzać całe dnie na plaży? W tym materiale rozważymy ten drugi przypadek. Zatem, gdzie w Europie jest ciepło w październiku? Takich miejsc należy szukać między innymi w Grecji, Hiszpanii, Portugalii,, we Włoszech czy na Cyprze. 

 

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie. Cypr 

Blue Lagoon na Cyprze

Naszą listę krajów, w których jest ciepło w Europie w październiku, otwiera Cypr. Niemal na całej wyspie utrzymują się wówczas bardzo przyjemne temperatury, a ich średnia w trakcie dnia oscyluje w granicach 27 st.C. Jeżeli liczysz więc na całe dni spędzone na plaży, to na Twojej liście miejsc, gdzie jechać w październiku w Europie, bez wątpienia powinien znaleźć się Cypr. 

Zobacz najlepsze atrakcje Cypru.

 

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie. Grecja

plaże grecja
Plaża w Grecji

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie w Europie jest ciepło w październiku, to bez wątpienia powinieneś zwrócić swoją uwagę na Grecję. Wysoka temperatura w kraju ze stolicą w Atenach jest odnotowywana na wielu wyspach. Do swojej listy miejsc zawierającej miejsca, gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie z pewnością należy Kreta (średnia temperatura w październiku wynosi tam 22-24 st.C).  Wysokie temperatury odnotowywane są również między innymi na Korfu, Kos czy Rodos. Zastanawiasz się, gdzie w Europie jest ciepło w październiku? Bez wątpienia takim miejscem jest Grecja. 

Najpiękniejsze Greckie wyspy są tutaj!

 

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Hiszpania 

najpiękniejsze plaże Hiszpanii

Do krajów, w których jest ciepło w Europie w październiku, z pewnością należy Hiszpania, a zwłaszcza należące do tego kraju Wyspy Kanaryjskie. Przykładowo, popularna wyspa Fuerteventura może się pochwalić się temperaturami na poziomie 23-26 st. C w trakcie dnia. Również woda morska ma przyjemną i zachęcającą do kąpieli temperaturę, która osiąga 22 st.C. Do listy miejsc, do których warto jechać na wakacje w październiku w Europie, z pewnością należy również Majorka. Temperatura utrzymuje się tam na poziomie 22-24 st.C. Tutaj również temperatura wody morskiej przekracza 20 st.C. 

Zobaczcie najpiękniejsze plaże w Hiszpanii.

 

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Włochy 

plaże Monopoli
Lazurowa woda w okolicy Monopoli

Gdzie jest ciepło w Europie w październiku? Odpowiedzią na to pytanie są z pewnością Włochy, a zwłaszcza Sycylia. To idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić przyjemne chwile na plaży, a przy okazji raczyć się pięknymi widokami. Wystarczy tylko powiedzieć, że średnia temperatura na Sycylii w ciągu dnia osiąga wartość 23-25 st.C. Planujesz długie kąpiele morskie? Na Sycylii na pewno się nie rozczarujesz, osiąga tam ona temperaturę sięgającą prawie 25 st.C. Sycylia w październiku to również przyjemne wieczory, w trakcie których termometry zazwyczaj wskazują powyżej 15 st.C. 

Zobacz najpiękniejsze plaże Włoch!

 

Gdzie jechać na wakacje w październiku w Europie? Portugalia

Bordeira Portugalia
Bordeira Portugalia

Naszą listę o roboczej nazwie “gdzie jest ciepło w Europie w październiku” zamyka Portugalia. Jeżeli liczycie na wysokie i przyjemne temperatury, koniecznie sprawdźcie Maderę. Chociaż miejsce to nazywane jest “wyspą wiecznej wiosny” to temperatury w październiku są całkiem wysokie. Średnie wskazania termometrów w trakcie dnia wskazują 24 st.C, a wieczorami osiągają wartość 17 st.C. Gdzie jest ciepło w Europie w październiku? Bez wątpienia na Maderze!

Zobacz najpiękniejsze plaże w Portugalii!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz