Gdzie leży Lotnisko Chania? Dojazd do miasta, autobus - BelSole

Gdzie leży Lotnisko Chania? Dojazd do miasta, autobus

Lecicie na wakacje na Kretę i lądujecie w Chanii? Zastanawiacie się jak dojechać z lotniska Chania do centrum miasta Chania lub do Heraklionu lub w inne miejsca na Krecie? Oto odpowiedź na Wasze pytania.

 

Lotnisko Chania, gdzie leży?

Chania lotnisko gdzie jest
na bazie openstreetmap.org

Lotnisko Chania to międzynarodowy port lotniczy, znajdujący się obok miasta Chania na Krecie na jej zachodniej części. Samo lotnisko znajduje się na północny-wschód od centrum miasta w pobliżu zatoki Souda na półwyspie Akrotiri. Jego położenie to 35°32’16.2″N 24°07’55.5″E. Jego kod IATA to CHQ. Dolecicie tutaj z Polski z takich miast jak Kraków, Gdańsk, Warszawa i Wrocław tanimi liniami oraz czarterami z wielu innych miast.

 

Lotnisko Chania dojazd (autobus) do miasta

Obok lotniska Chania znajduje się terminal taksówek, wypożyczalnia samochodów oraz przystanek autobusów. Z lotniska odjeżdża autobus firmy KTEL do Chanii – przystanek jest pomiędzy przylotami i odlotami. Bilet kosztuje 2,5 EUR. Odjazdy są średnio co 1 h weekendy. W tygodniu jeżdżą odpowiednio rzadziej. Do miasta z lotniska Chania możecie dojechać też taksówką, podróż trwa około 30 min a taksówka kosztuje około 25 EUR – pamiętajcie by zapytać wcześniej o cenę! W sezonie starajcie się zarezerwować taksówkę wcześniej, całkiem prawdopodobne, że nie złapiecie żadnej.

 

Lotnisko Chania do Heraklionu

Lotnisko Chania znajduje się ponad 2 h drogi od Heraklionu, jak dojechać i dostać się do stolicy Krety? Najszybciej będzie dostać własnym wypożyczonym samochodem w wypożyczalni na miejscu na lotnisku – ale bez obaw, jeśli nie wypożyczyliście samochodu, są inne opcje. Zdecydowanie wolniejszym sposobem jest autobus kursujący z Chanii z ΚΥΔΩΝΙΑΣ & ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ, Kelaidi, Chania 731 35, Greece. Podróż trwa prawie 4 h a bilet kosztuje około 60 – 80 PLN. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj: https://www.e-ktel.com/en/services/dromologia.

Z lotniska bez problemu dojedziecie do najlepszych atrakcji Krety.

Lotnisko Chania do Rethymno

Do Rethymno z lotniska Chania dostaniecie się bezpośrednio z lotniska taksówką – podróż potrwa około 90 min i będzie Was kosztować około 100 EUR. Pamiętajcie ustalić cenę z taksówkarzem przed odjazdem! Jeśli nie chcecie wydawać tylu pieniędzy zostaje pożyczenie auta do czego zachęcamy oraz autobus KTEL z centrum Chanii z ΚΥΔΩΝΙΑΣ & ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ, Kelaidi, Chania 731 35, Greece.

 

Lotnisko Chania sklepy i usługi

Lotnisko w Chanii jest małe i nie ma tutaj wielu sklepów wolnocłowych, ale wszystko co niezbędne raczej znajdziecie. Znajduje się tutaj bankomat, parę kawiarni i małych sklepików oraz wymiana walut. Nie ma jednak przechowalni bagażu o zgrozo, znajdziecie natomiast sygnał darmowej sieci WIFI. Lotnisko jest czynne 24 h na dobę.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz