Lotnisko na Zakynthos, gdzie jest? Dojazd do miasta - BelSole

Lotnisko na Zakynthos, gdzie jest? Dojazd do miasta

Lecicie na wakacje na Zakynthos i zastanawiacie się jak dostać się z lotniska Zakynthos do miasta Zakynthos? Jak poruszać się po wyspie i gdzie jest lotnisko na Zakynthos? 

 

Gdzie jest lotnisko na Zakynthos?

gdzie jest lotnisko na Zakynthos
na bazie openstreetmaps.org

Port Lotniczy Zakynthos Dionysios Solomos, znajduje się obok miasteczka o tej samej nazwie na wyspie Zakynthos na archipelagu jońskim. Znajduje się niecałe 2 km od centrum miasta w linii prostej, koordynaty portu lotniczego to 37°45’10.0″N 20°53’05.1″E.  Pas startowy prowadzi z północy na południe, gdzie na południu znajduje się dość blisko krawędzi wyspy.

 

Dojazd z lotniska Zakynthos do miasta

Pomimo bliskości miasta, należy jednak jakoś się do niego dostać – do wyboru macie taksówki, wypożyczone auto oraz miejskie autobusy prowadzone przez grecką spółkę KTEL. Terminal taksówek znajduje się zaraz przed wyjściem z lotniska, przejazd trwa 10 – 15 minut, i zazwyczaj kosztuje od 10 do 15 EUR. Pomiędzy lotniskiem a miastem Zakynthos kursuje autobus miejski. Bilety można kupić u kierowcy autobusu, kosztuje około 1,70 EUR. Najlepiej chyba jednak wypożyczyć samochód na miejscu by móc swobodnie zwiedzać wyspę.

 

Lotnisko Zakynthos sklepy i usługi

Lotnisko na Zakynthos jest małym portem lotniczym. Znajduje się tutaj tylko 6 lokali gastronomicznych w tym kawiarnie i restauracje oraz strefa duty free, gdzie według strony lotniska można zakupić: 

… znanych marek perfum i kosmetyków, wyrobów tytoniowych, alkoholi, słodyczy, greckich smakoszy, zabawek, elektroniki, zegarków i akcesoriów, a także kolekcje znanych marek, takich jak Victoria’s Secret, Boss, Emporio Armani & Armani Jeans, Folli Follie, Links of London, Swarovski, Swatch, Juicy Couture, Salvatore Ferragamo, Michael Kors, Polo Ralph Lauren i wielu innych w konkurencyjnych cenach.

Na lotnisku znajdziecie też bankomat oraz darmowe wifi dla turystów.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz