Gdzie leży Mediolan? Czy w Mediolanie jest morze? - BelSole

Gdzie leży Mediolan? Czy w Mediolanie jest morze?

Mediolan to stolica mody i drugie największe miasto Włoch, gdzie jest Mediolan? czy w Mediolan leży nad morzem? Czy można tam iść na plażę po zakupach? Oto nasza odpowiedź na to pytanie.

Gdzie jest Mediolan, czy nad Morzem?

Mediolan znajduje się w północnych Włoszech w regionie Lombardia, którego jest stolicą. Jest to największe miasto regionu. Mediolan znajduje się dokładnie tutaj, 45°28′01″N 09°11′24″E, czyli na północy końca Niziny Padańskiej – otaczają ją 3 rzeczki Adda, Pad i Ticino – chociaż żadna duża rzeka nie przecina środka Mediolanu. Do Mediolanu dolecicie samolotem, do lotnisk Bergamo i Malpensa. Na północ od Mediolanu znajdują się Alpy, jezioro Como i Maggiore, do tego 40 km od Mediolanu znajduje się już granica ze Szwajcarią.

gdzie leży Mediolan

Jak daleko Mediolan jest od Morza? Od Morza Liguryjskiego Mediolan jest oddalony o 139 km, jadąc włoską autostradą A7 do Genui. To około 2 h jazdy z centrum miasta nad wybrzeże. Do Adriatyku z Mediolanu jest 269 km a podróż do Wenecji trwa około 3h autem. Jeśli więc chcecie jechać na plażę z Mediolanu, może warto wybrać inne miejsce czyli jeziora na północ od Mediolanu, czyli jezioro Como, Lago Maggiore czy Lago Garda na wschód. Znajdziecie tam także ciekawe plaże, a najbliższe jeziora są około 50 min drogi od Mediolanu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz