Gdzie leży Paryż? Umiejscowienie Paryża na mapie?   - BelSole

Gdzie leży Paryż? Umiejscowienie Paryża na mapie?  

Osoby, które pilnie uważały na geografii w szkole, raczej nie będą mieć problemów z odpowiedzią na pytanie o to, gdzie leży Paryż. Gdyby jednak ta kwestia budziła wątpliwości, serdecznie zapraszamy do lektury naszego materiału. Dokładnie wyjaśnimy w nim, gdzie jest Paryż, a także pomożemy wskazać umiejscowienie Paryża na mapie Europy. Jeżeli ta kwestia jest dla Was ciekawa, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem. 

  • Położenie Paryża, gdzie jest Paryż? Paryż leży we Francji

  • Paryż to nie tylko miasto we Francji, mamy także Paryż pod Bydgoszczą w Polsce!

  • Dokładne współrzędne geograficzne Paryża

Gdzie jest Paryż? 

Nasze rozważania zacznijmy od kwestii, która z pewnością jest najważniejsza dla czytelników tego artykułu. Odpowiadając na pytanie o to, gdzie leży Paryż, należy pamiętać o tym, że miast to jest stolicą i największą metropolią Francji. Jeśli chcemy sprecyzować odpowiedź na pytanie o to, gdzie jest Paryż, należy jeszcze dodać, że miasto to znajduje się w północno-wschodniej części Francji. Jeśli zastanawiasz się, czy Paryż jest nad morzem, to powinieneś wiedzieć, że miasto to jest oddalone o około 170 kilometrów od północnego wybrzeża Francji.  Oczywiście, Paryż położony jest w zachodniej części Europy. Dokładne współrzędne geograficzne Paryża są następujące: 

  • 48 stopni i 50 min. szerokości geograficznej północnej,
  • 2 stopnie i 20 min. długości geograficznej wschodniej.

Umiejscowienie Paryża na mapie a klimat stolicy Francji 

Paryż na mapie
Położenie Paryża na mapie

Jak łatwo się domyślić, umiejscowienie Paryża na mapie wpływa również na klimat występujący w tym mieście. To, gdzie leż Paryż odgrywa kluczową rolę w kontekście m.in. odnotowywanych w tym mieście temperatur i częstotliwości opadów atmosferycznych. 

Położenie Paryża na mapie Europy sprawia, że panuje tu klimat umiarkowany ciepły morski. Jest on stosunkowo łagodny i umiarkowanie wilgotny. Paryż charakteryzuje się ciepłymi latami, w trakcie których średnie wskazania termometrów oscylują w granicach 23-25 st.C. Paryż cechuje się też stosunkowo chłodnymi zimami, w trakcie których temperatura osiąga średnią wartość 7 st.C, chociaż do rzadkości nie należą dni, gdy temperatura spada poniżej 0 st.C. Jak widzisz, to gdzie jest Paryż, ma kluczowe znaczenie dla komfortu Twojego urlopu w tym mieście. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz