Ile alkoholu, papierosów można zabrać do UE i Polski z Bośni i Hercegowiny? Limity - BelSole

Ile alkoholu, papierosów można zabrać do UE i Polski z Bośni i Hercegowiny? Limity

Jak dobrze pewnie już wiecie, istnieją limity wwozowe do UE i Polski spoza Unii Europejskiej alkoholu, papierosów oraz innych produktów. Ile można wwieźć alkoholu z Bośni i Hercegowiny? Ile papierosów? Czy można ser? Czy można szynkę z Bośni i Hercegowiny do UE? Na wszystko odpowiemy!

Zacznijmy od tego, że do UE z Bośni i Hercegowiny nie wwieziecie ani szynki, ani sera ani produktów mlecznych! Inne limity celne z Bośni i Hercegowiny przedstawiamy poniżej:

 

Limity celne alkohol Bośnia i Hercegowina Polska

Niestety owe limity istnieją, i jeśli zaszaleliście na zakupach w Bośni i Hercegowinie i nie przeraziły Was ceny w sklepach w Bośni i Hercegowinie no to możecie mieć problem jeśli przekroczycie któryś z tych limitów wymienionych poniżej:

Bezpłatnie do Unii Europejskiej możecie wwieźć z Bośni i Hercegowiny (per dorosła osoba):

1 litr alkoholu powyżej 22% obj alc. (na przykład Rakija) lub

2 litry wzmocnionego lub musującego wina

i

4 litry wina niemusującego i

16 litrów piwa i

200 papierosów (samolotem) lub 40 papierosów (samochodem)

100 cygaretek(samolotem) lub 50 (samochodem) lub 50 cygar (samolotem) lub 20 (samochodem)

Zakładając, że jedziecie autem – jak widzicie, jedna osoba będzie mogła zabrać max 1 – 2 litry mocnego alkoholu a do tego 4 litry wina i 16 litrów piwa. Do tego można zabrać 40 papierosów.

 

Co można zabrać z Bośni i Hercegowiny?

Co można bez problemu przewieźć? Ograniczoną ilość owoców i warzyw, a jajka, produkty jajeczne i miód (max 2kg). Mleko w proszku dla niemowląt (max 2 kg), żywność dla niemowląt, karma weterynaryjna (max 2 kg) dla towarzyszących zwierząt. Możesz przewozić inne towary o wartości do 300 EUR na podróżnego lub 430 EUR na podróżnych drogą powietrzną i morską.

Pamiętajcie by mieć ze sobą wszystkie ważne dokumenty żeby wjechać do Unii Europejskiej z Bośni i Hercegowiny.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz