Czy w Bośni i Hercegowinie można płacić euro? Czy jest akceptowane? - BelSole

Czy w Bośni i Hercegowinie można płacić euro? Czy jest akceptowane?

Euro to jedna z najłatwiej dostępnych walut na polskim rynku. Nabędziemy ją w każdym kantorze, w mniejszych i większych miastach. Nic więc dziwnego, że wygodnie byłoby nią płacić w czasie wszystkich naszych wycieczek, również tych do Bośni i Hercegowiny. Czy jednak jest możliwe płacenie Euro w Bośni? Czy w Bośni akceptują Euro?

Płatność Euro w Bośni – czy można?

Jeżeli planujecie wyjazd do Bośni i Hercegowiny, to zapewne już wiecie, że to wcale nie Euro jest walutą obowiązującą w tym kraju. Czy mimo to w Bośni można zapłacić Euro za zakupy albo w knajpie lub hotelu?

Euro jest dość powszechnie akceptowaną walutą w Bośni. Nie powinno być problemu z zapłaceniem Euro np. za taksówę czy za posiłek w restauracji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kurs po jakim zostaniemy rozliczeni nie będzie dla nas korzystny. Warto więc wybrać się do najbliższego kantoru i wymienić nasze euro na lokalną walutę.

Podsumowując, płatność Euro w Bośni jest możliwe i w przypadku turystów, w miarę powszechne. Żeby jednak nie przepłacać za zakupy i usługi, warto wymienić Euro w kantorze.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz