Ile dni na zwiedzanie Malty? Weekend czy tydzień na Malcie? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Malty? Weekend czy tydzień na Malcie?

Najpopularniejsze lotnicze połączenia na Maltę dają Wam zazwyczaj ograniczony wybór ilości dni na Malcie. Ile dni wybrać na wakacje na Malcie? 3 dni? Weekend? 5 dni, czy może tydzień na Malcie to dobry pomysł? Odpowiemy na ile lecieć na Maltę by zobaczyć najlepsze atrakcje i zwiedzić wyspę!

Na początek przyjmijmy założenie, że chcecie Maltę głównie zwiedzać z małym dodatkiem plażowania na Malcie i waszym głównym punktem będzie zwiedzanie Malty. Jeśli chcecie mieć inne proporcje i zwiększyć ilość plażowania, możecie odjąć część z tego co właśnie napisaliśmy i dodać sobie trochę plażingu i odpoczynku – warto, bo plaże na Malcie są piękne!

 

1 dzień na Malcie

 

Malta 1 dzień

Jeśli jakimś cudem dostaliście się tutaj na 1 dzień, na przykład przypłynęliście promem z Sycylii z Pozzallo. To 1 dzień na Malcie będzie wyzwaniem, pomimo tego, że wyspa jest mała. Jeśli jesteście miłośnikami kultury, warto zwiedzić w 1 dzień na Malcie, stolicę Malty czyli Vallettę i wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, centrum Valletty. Jeśli jesteście miłośnikami natury i spokoju, to polecamy trekking na Malcie, na przykład Szlakiem Strażnic Marfy z Zatoki Ghadira lub trasą Girgenti z Ogrodów Buskett (zielony szlak).

Jeśli chcecie zwiedzić tylko Vallettę, to koniecznie musicie przejść się po Starym Mieście. Zobaczyć mury miejskie, Pałac Wielkiego Mistrza, katedrę Świętego, Jana, Plac Świętego Grzegorza, Muzeum Wojny (Fort St Elmo), Ogrody Hastings, Katedrę Świętego Pawła i oczywiście Bażilika Santwarju tal-Madonna tal-Karmnu.

 

Weekend na Malcie

 

Malta w weekend

I tutaj macie zdecydowanie więcej opcji na zwiedzanie Malty. Zobaczycie już całkiem sporo – oczywiście nie wszystko, jednak najważniejsze atrakcje na Malcie spokojnie możecie zapisać na liście. Prócz wymienionych powyżej atrakcji Valletty, oraz jednego dnia poświęconego na trekking możecie pokusić się o odwiedzenie Hagar Qim – prehistorycznych ruin, Popeye Village (dla podróżujących z dziećmi, lub bez 😉 ) lub możecie popłynąć na Gozo. Gozo to jedna z ciekawszych opcji jakie możecie wybrać będąc na Malcie, wyspa jest spokojna, sielankowa z małymi miasteczkami – idealne miejsce na wypoczynek od wielkomiejskich problemów. Możecie też wybrać atrakcje z akapitu poniżej…

 

5 dni na Malcie

 

Malta w 5 dni

5 dni na zwiedzanie Malty? To zdecydowanie dobra ilość dni na czerpanie klimatu Malty. Prócz Valletty i Gozo możecie pokusić się o odwiedzenie dodatkowo małych wiosek na samej Malcie. Możecie zobaczyć średniowieczną Mdinę wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, leżący obok Rabat czy leżącą na południu wyspy wioskę Siggiewi

Na tyle dni polecamy wypożyczyć samochód, autobusy nie są złe – jednak samochód nie będzie Was ograniczać w odwiedzeniu najbardziej oddalonych miejsc według Waszego planu. Znajdziecie też czas na zakupy na Malcie.

 

7 dni na Malcie

 

Malta tydzień

Nasz kolega, który kocha Maltę – uważa, że i 7 dni nie wystarczy na zwiedzenie tej wyspy. Trochę się z nim zgodzimy, oferuje ona bardzo dużo, ale też w tydzień na Malcie zobaczycie na prawdę sporo. Będziecie mieć czas na tak zwany chill by odpocząć na klifach Dingli, zobaczyć Błękitną Lagunę, wyspę Comino czy świątynie Tarxien na Malcie. Według nas na całkowite zwiedzenie wyspy i miesiąc nie wystarczy jeśli kochacie zwiedzanie i śródziemnomorski klimat.

 

Ile dni na Malcie?

 

To oczywiście mocno zależy co chcecie na Malcie robić, według nas minimum niezbędnym by posmakować Maltę i jej klimat to około 3 dni, czyli weekend na Malcie wydaje się być dobrym pomysłem. Tydzień na Malcie to też dobry pomysł, zobaczycie zdecydowaną większość niezbędnych atrakcji do zwiedzenia ma Malcie i nie będziecie musieli się śpieszyć. Pamiętajcie też, że jeśli postanowicie na Maltę lecieć na 2 tygodnie – to na pewno znajdziecie odpowiednią ilość aktywności i odpoczynku na każdy dzień wakacji na Malcie. Pozostaje nam życzyć Wam dobrych i ciepłych wakacji na Malcie, jednak nie przegapcie poniższych artykułów, które mogą Was zainteresować:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz