Niemcy, majówka 2023. Jaka pogoda? Kiedy jest? Gdzie jechać? - BelSole

Niemcy, majówka 2023. Jaka pogoda? Kiedy jest? Gdzie jechać?

Na majówkę 2023 do Niemiec? Czemu nie! Majówka i Niemcy to całkiem dobrana para, znajdziecie tutaj wiele ciekawych atrakcji na weekend majowy. Opowiemy Wam jaka będzie pogoda w Niemczech na majówkę 2023, kiedy jest majówka w Niemczech oraz gdzie warto jechać na majówkę do Niemiec. Zapraszamy!

 

Kiedy jest majówka w Niemczech w 2023?

 

W Polsce przez majówkę rozumiemy dni wolne 1 maja i 3 maja, jak to wygląda w Niemczech? Czy Niemcy mają długi weekend majowy? Otóż, tak – w Niemczech jest majówka, niestety jest ona krótsza, bo Niemcy nie maj wolnego 3 maja. Nie martwcie się jednak, bo to jednak o polskie dni wolne się martwimy i jeśli pojedziecie na majówkę do Niemiec w piątek, to spokojnie możecie wrócić do Polski w środę, tylko kosztem jednego dnia wolnego.

 

Niemcy i majówka 2023, jaka pogoda?

 

Jaka będzie pogoda w Niemczech na majówkę w 2023 roku? Czy będzie ciepło? Czy będzie padać? Niestety może być tak, że pogoda na majówkę 2023 w Niemczech, nie będzie zachwycająca. Zapowiada się na lekkie ochłodzenie, prognozowane temperatury w centrum Niemiec  wyniosą od 16 do 19 stopni Celsjusza, nie będzie więc bardzo ciepło. W Monachium temperatury mogą sięgnąć 21 stopni Celsjusza (południe Niemiec będzie najcieplejsze najprawdopodobniej), w Berlinie słupki rtęci pokażą około 18 stopni Celsjusza.

 

Gdzie jechać na majówkę do Niemiec?

 

Jeśli pogoda będzie dopisywać, warto jechać do Niemiec na majówkę 2023 i zwiedzić najpiękniejsze zakątki tego pięknego kraju. Jeśli natomiast będzie padać to polecamy jedno z dużych miast gdzie pełno jest atrakcji. Stolica Niemec Berlin, jest całkiem blisko Polski i nie trzeba poświęcać wielu godzin na dojazd (Atrakcje Berlin), do tego pełno jest tutaj interesujących miejsc. Jeśli szukacie ciepłego zakątku, to zapowiada się, że południe Niemiec będzie najcieplejsze – zobaczcie atrakcje Monachium. Co nie wybierzecie, będziecie raczej zadowoleni 🙂

Zobacz także

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz