Ile kosztuje metro w Paryżu? Czy w Paryżu jest metro? Metro w Paryżu - co warto wiedzieć? - BelSole

Ile kosztuje metro w Paryżu? Czy w Paryżu jest metro? Metro w Paryżu – co warto wiedzieć?

Paryż jest miastem cieszącym się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Wielu z nich poruszając się po mieście, decyduje się na korzystanie z usług komunikacji publicznej. Powszechnie przyjmuje się, że najszybszą formą poruszania się po dużych metropoliach, jest jazda metrem. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Paryżu jest metro i jeśli jest to ile kosztuje metro i bilet na metro w Paryżu. 

Czy w Paryżu jest metro? Metro w Paryżu – ile ma stacji?

Żeby nie przedłużać, od razu odpowiemy na najważniejsze pytanie tego materiału – czy w Paryżu jest metro? Tak, odwiedzając stolicę Francji bez problemu możesz poruszać się tym środkiem transportu. 

Metro w Paryżu jest drugim pod względem obciążenia tego typu miejscem w Europie. Każdego roku z jego usług korzysta kilka milionów osób. Metro w Paryżu posiada trasy o łącznej długości około 218 kilometrów i jest podzielone na łącznie 16 linii. W jego obrębie znajduje się ponad 300 stacji. 

Metro w Paryżu może również pochwalić się bardzo długą historią. Jego pierwsza linia została otwarta w 1900 roku, a w następnym roku metro było regularnie rozbudowane. W latach 30. metro w Paryżu zaczęło również docierać do stacji, które znajdują się poza obszarem administracyjnym miasta. 

 

Ile kosztuje metro w Paryżu? Metro w Paryżu – jaka jest jego cena?

Skoro już odpowiedzieliśmy na pytanie, czy w Paryżu jest metro, możemy przyjrzeć się innym kwestiom, które z pewnością zainteresują wielu turystów. Duża część odwiedzających stolicę Francji zastanawia się, ile kosztuje bilet na metro w Paryżu. Cena pojedynczego przejazdu metrem w Paryżu to od stycznia 2023 koszt 2,10 euro. Bilet ten upoważnia również do przejazdów innymi środkami transportu publicznego w Paryżu.

Metro w Paryżu jest tańsze, przy zakupie większej liczby biletów – ich dziesiątka kosztuje 19 euro w przypadku biletów papierowych oraz 16,90 euro w razie zakupu w aplikacji Navigo Easy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz