Ile kosztuje noc w namiocie beduińskim w Egipcie? Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje noc w namiocie beduińskim w Egipcie? Ceny w 2023 roku

Wakacje w Egipcie kojarzą się z luksusowym zakwaterowaniem w 5-cio gwiazdkowych hotelach. Wiele osób w poszukiwaniu nowych doświadczeń decyduje się jednak na nocleg w zupełnie innych okolicznościach. W naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje noc beduińskim namiocie. Ceny w 2023 roku – są wysokie czy niskie? Ocenicie to na podstawie naszego materiału. Zapraszamy do lektury! 

 Noc w beduińskim namiocie w Egipcie. Ile kosztuje? 

W kontekście tego, ile kosztuje nocleg w beduińskim namiocie w Egipcie, trzeba pamiętać o jednym. Ta forma zakwaterowania została już dosyć mocno skomercjalizowana i chociaż w kraju faraonów istnieją miejsca noclegowe wzorowane na beduińskich osadach, są one najczęściej zarządzane przez lokalnych przedsiębiorców. 

Ceny noclegu w beduińskim namiocie zaczynają się od kilkunastu złotych za dobę. Jednym z tego typu miejsc w Egipcie jest Bedawi Eco Camping znajdujący się w parku narodowym Ras Muhammad. Cena noclegu w beduińskim namiocie w Egipcie na przykładzie tego miejsca prezentują się następująco: 

  • Dzienny pobyt w wersji standardowe – 100 EGP (3,00 €) (ok. 13 złotych)
  • Dzienny pobyt z  świeżo przygotowanym tradycyjnym beduińskim lunchem 300 EGP (ok. 40 złotych).
  • Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, w skład którego wchodzi , ciepła kolacja, oryginalną beduińską kawą i herbatą wieczorem oraz śniadaniem następnego dnia 750 EGP (około 97,70 złotych). 

Noclegi w Bedawi Eco Camping odbywają się w namiotach wyposażonych w dwa łóżka pojedyncze lub jedno podwójne. Istnieje możliwość dostawienia łóżka dla dzieci. 

Sprawdzając, ile kosztuje noc w namiocie beduińskim w Egipcie, warto również wspomnieć o ofercie Bedouin Lodge znajdującego się w Luksorze. W pełni wyposażony kompleks zawiera zarówno apartamenty, jak i namioty stylizowane na tych  beduińskich. Wynajęcie namiotu dwuosobowego na wyłączność to koszt zaczynający się od około 57 złotych. Warto zaznaczyć, że namioty są w pełni wyposażone (w tym również klimatyzację), jest więc to idealna opcja dla osób, które chcą posmakować beduińskiego stylu życia, nie rezygnując jednocześnie z udogodnień nowoczesności. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz