Ile kosztuje safari w Egipcie? Safari jeepem i wielbłądami. Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje safari w Egipcie? Safari jeepem i wielbłądami. Ceny w 2023 roku

Dla wielu turystów odwiedzających Egipt obowiązkowym punktem podróży jest wizyta na pustyni. Tego typu atrakcje cieszą się wielką popularnością. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje safari w Egipcie. Jeżeli jesteście tym zainteresowani, koniecznie przeczytajcie nasz materiał. Safari w Egipcie jeepem i wielbłądami – jaka jest cena? Dowiecie się tego z artykułu. Zapraszamy do lektury. 

Ile kosztuje safari w Egipcie? Safari jeepem w 2023 roku

Zacznijmy od kwestii, która z pewnością zainteresuje fanów motoryzacji. Ile kosztuje safari w Egipcie jeepem? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest dosyć skomplikowana. Warto pamiętać, że Safari w Egipcie jest bardzo popularną atrakcją, dlatego na rynku istnieje wiele firm oferującym turystom ten rodzaj rozrywki. Przeglądając lokalne i międzynarodowe serwisy zajmujące się sprzedażą atrakcji, można jednak zauważyć, że w większości przypadków cena safari w Egipcie jeepem zaczyna się od kwoty około 100 złotych za osobę. 

Oczywiście, kwota może być znacznie wyższa, a w przypadku prywatnej wycieczki jeepem osiąga wartość nawet 400 złotych. W kontekście tego, ile kosztuje safari w Egipcie jeepem warto pamiętać, że wielu organizatorów tego typu wydarzeń w proponowanej przez siebie cenie zapewnia turystom dodatkowe atrakcje, takie jak wizyty w beduińskich wioskach z możliwością spożycia w nich posiłku. Tego typu wyjazdy to zwykle całodniowe, trwające nawet 8-10 godzin wycieczki. 

 

Ile kosztuje safari w Egipcie? Safari na wielbłądach w 2023 roku

Na zakończenie sprawdźmy coś, co jest absolutnym “must have” dla wielu turystów odwiedzających kraj faraonów. Ile kosztuje safari na wielbłądach w Egipcie? Rozważmy to na kilku przypadkach. Przykładowo, dwugodzinna przejażdżka po pustyni na wielbłądzie w Hurghadzie to koszt około 115 złotych. Z kolei wycieczka o podobnej długości w Sharm el Sheikh kosztuje około 80 złotych. W tym drugim przypadku można skorzystać również z opcji dodatkowo płatnych, takich jak jazda quadem, czy kolacja w beduińskiej wiosce. 

W kontekście tego, ile kosztuje safari na wielbłądach w Egipcie, warto również wspomnieć, że jest to popularna metoda na wycieczki do kompleksu piramid w Gizie. Koszt takiej atrakcji, w zależności od długości wycieczki i tego, czy cena obejmuje zwiedzanie wnętrza piramid, waha się od około 100 do 400 złotych. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz