Ile kosztuje wycieczka z Hurghady do Piramid w Gizie. Ceny, bilety 2023  - BelSole

Ile kosztuje wycieczka z Hurghady do Piramid w Gizie. Ceny, bilety 2023 

Hurghada to jedno z największych centrum turystycznych w Egipcie. Wiele osób odwiedzających to miasto chce jednak zwiedzić inne znane miejsca kraju Faraonów. Z tego powodu sprawdzimy, ile kosztuje wycieczka z Hurghady do Piramid w Gizie. Ceny, bilety w 2023 – wszystkie te informacje znajdziecie w naszym materiale. Dowiecie się z niego też, jakie są godziny otwarcie Piramid w Gizie.

Wycieczka z Hurghady do Piramid w Gizie. Ceny w 2023 roku

Zanim sprawdźmy, ile kosztuje wycieczka z Hurghady do Piramid w Gizie, zweryfikujmy jaka odległość dzieli te dwa miasta. Jest ona niebagatelna i wynosi około 470 kilometrów w linii prostej. Podróż autokarem trwa około 5 godzin. 

W kontekście tego, jakie są ceny wycieczki z Hurghady do Gizy, należy pamiętać, że wyjazdy zorganizowane mogą odbywać się na dwa sposoby. Pierwsza opcja zakłada transport między punktami za pośrednictwem autokarów turystycznych, natomiast druga, bardziej komfortowa, obejmuje przelot między Hurghadą a Kairem.  

Cena wycieczek organizowanych z Hurghady do Piramid w Gizie (większość opcji obejmuje również zwiedzanie Kairu)  w przypadku podróży autokarem zaczyna się od 300 złotych za osobę. Należy jednak pamiętać, że opcje w tej cenie nie mają wliczonych wejściówek do wnętrza piramid. Opcje oferujące te możliwości zaczynają się od około 500 złotych za osobę. Natomiast jeżeli wybierzemy wariant wycieczki z Hurghady do Piramidy w Gizie samolotem, to całościowy koszt wycieczki razem z biletem wstępu do poszczególnych atrakcji to kwota w granicach 1000-1200 złotych. 

 

Piramidy w Gizie. Ile kosztuje zwiedzanie?

Warto również sprawdzić, ile kosztuje zwiedzanie Piramid w Gizie w przypadku, gdy organizujemy wycieczkę samodzielnie. Półdniowa wycieczka z przewodnikiem oferowana przez miejscowe muzeum, to koszt 37,5 dolarów. Autobus komunikacji publicznej z Hurghady do Gizy kosztuje 9 dolarów, a trwające 1,5 lot z Hurghady do lotniska w Kairu to cena zaczynająca się od 59 dolarów.

W sezonie letnim Piramidy w Gizie są czynne od 8:00 do 17:00.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz