Ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie. Ceny, Cennik 2023  - BelSole

Ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie. Ceny, Cennik 2023 

Szarm el-Szejk to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie. Każdego roku odwiedza go miliony podróżnych, a wielu z nich chce wykorzystać urlop by zwiedzić inne atrakcje Egiptu. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie. Ceny i cennik na 2023 rok znajdziecie w naszym materiale. Gorąco zachęcamy do lektury!

Cena wycieczki z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie, warto zweryfikować, jaka odległość dzieli oba miasta. W linii prostej jest to odległość 515 kilometrów. Wycieczki zorganizowane z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie są organizowane na dwa sposoby – za pośrednictwem autokarów i samolotów. Większość z nich zakłada również zwiedzanie innych atrakcji w Kairze. 

Zacznijmy od tego, ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie w sytuacji, gdy zdecydujemy się na transport autokarowy. Koszt takiej wycieczki  całodobowej zazwyczaj obejmuje kwotę około 300-450 złotych za osobę, a kwota ta obejmuje bilety autokarowe, przejazd z hoteli na terenie miasta oraz w niektórych przypadkach również obiad w formie grilla. 

Pora sprawdzić wygodniejszą formę wyprawy. Ile kosztuje wycieczka z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie zawierająca w sobie również zwiedzanie Kairu? W tym wypadku cena zawierająca bilety wstępu do poszczególnych obiektów historycznych zazwyczaj oscyluje w granicach 1000-1200 złotych za osobę. W obu wypadkach mówimy o wypadach jednodniowych, dlatego turyści muszą liczyć się z długim czasem spędzonym w środkach transportu. 

W kontekście tego, ile kosztuje cena wycieczki z Szarm el-Szejk do Piramid w Gizie, należy pamiętać, że taka forma wyjazdu wiąże się z dość szybkim zwiedzaniem tej popularnej atrakcji. Turyści, którzy chcą spędzić więcej czasu na zwiedzaniu piramid, mogą zorganizować wycieczkę na własną rękę. Koszt dłuższej, trwającej pół dnia wycieczki po kompleksie piramid w Gizie, to koszt 37,80 dolarów. Bilet autobusowy z Szarm el-Szejk do Gizy to koszt około 11 dolarów, a najtańsze loty z kurortu do znajdującego się w pobliżu piramid lotniska kosztują 60 dolarów. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz