Top 13: Najpiękniejsze plaże Korfu, najlepsze zielone zatoczki! - BelSole

Top 13: Najpiękniejsze plaże Korfu, najlepsze zielone zatoczki!

Korfu to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, pełna pięknych plaż. Ciężko wybrać jednak najlepszą plażę na Korfu, najpiękniejsze miejsca rozsiane są po całej wyspie. Jeśli macie ograniczony czas, postaramy się doradzić Wam jaką plażę wybrać na Korfu, gdzie są najpiękniejsze plaże na Korfu a gdzie najlepsze plaże. Zapraszamy na poradnik po wybrzeżu tej greckiej wyspy.

 

Canal d’Amour, Sidari

 

canal damour Korfu

To jedna z najlepszych plaż na Korfu i jedna z najpopularniejszych. Znajduje się w miejscowości Sidari na północy wyspy. Plaża nie jest duża, ale jest wyjątkowo umiejscowiona pomiędzy formacjami skalnymi i małymi klifami. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Korfu. 

Jeśli chcecie znaleźć miejsce na plaży czy też na parkingu, polecamy wybrać się bardzo wcześnie na tą plażę, lub w porze obiadu – może zajmiecie czyjeś miejsce. Obok plaży znajdziecie klub a na samej plaży leżaki i parasole.

 

Myrtiotissa

 

Myrtiotissa

Myrtiotissa to mała plaża obok popularnej Glifady. To piękne miejsce leży u podnóża wysokich wzgórz. Plaża jest piaszczysta i idealnie odcięta od cywilizacji. Parking znajdziecie wyżej obok tawerny lub jeszcze wcześniej przy drodze. Na dole nie ma wiele dostępnej infrastruktury, prócz małej wypożyczalni sprzętu.

 

Paleokastritsa

 

Paleokastritsa

Paleokastritsa to nazwa małej wioski na północno-zachodniej części wyspy Korfu. Znajdziecie tutaj wiele małych zatoczek i plaż gdzie można zażyć kąpieli słonecznej oraz tej w morzu. Wody są lazurowe a plaże mieszane, piaszczysto-żwirowe. Są to dobrze zaopatrzone plaże w dostęp do kawiarni, restauracji oraz wypożyczalni sprzętu. 

Na półwyspie znajdziecie także Monasterium Paleokastritsa, ciekawą atrakcję Korfu do zwiedzenia.

 

Glyfada

 

glyfada Korfu

To duża, szeroka i popularna plaża na Korfu i jedna z najlepszych plaż w Grecji. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jest to jedna z najlepszych plaż na Korfu, pełna infrastruktury, tawern, hoteli – z całkiem niezłym parkingiem. Pamiętajcie by zjawić się tutaj wcześniej jeśli chcecie zaparkować bez problemu. Plaża obfituje w atrakcje i nadaje się na wakacje z dzieckiem na plaży na Korfu.

Jeśli plaża będzie zbyt zatłoczona, możecie spróbować podjechać na pobliską plażę Myrtiotissa lub Kontogialos.

Na południu Glyfady znajduje się część plaży dla nudystów.

 

Porto Timoni

 

porto timoni

Tę plażę zapewne znacie z pocztówek przedstawiających najlepsze miejsca na Korfu. Nie dojedziecie tutaj bezpośrednio samochodem, musicie podejść kawałek z parkingu na górze półwyspu. Spacer zajmie Wam około 20 min (około 1 km) z Afionas. Parking Afionas jest jednak płatny, kosztuje 4 EUR, ale warto wydać te pieniądze.

Po zejściu niesamowicie widokową trasą czekają na Was dwie plaże Porto Timoni oraz Pirate Beach z lazurową wodą oraz zmieszanym piaskiem ze żwirem. Weźcie ze sobą więc prócz butów do zejścia po skalnej ścieżce, także buty do pływania, chociaż jeśli się uprzecie, możecie się bez nich obejść. Weźcie ze sobą także wodę i jedzenie, nie ma tutaj punktu gastronomicznego. Wody są tutaj raczej chłodne w porównaniu do innych plaż.

Po drodze znajdziecie punkt widokowy Porto Timoni (w około połowie drogi) – to dobre miejsce na zdjęcia 🙂

 

Aylaki

 

Aylaki to długa i szeroka plaża na północy Korfu. Pomimo swojej wielkości, nie jest raczej bardzo popularna wśród turystów – dlatego możecie znaleźć tutaj więcej spokoju niż na innych plażach Korfu. Plaża jest głównie żwirowa na brzegu z dodatkiem piasku już w wodzie

 

Kalami

 

kalami Korfu

Plaża na północnym-wschodzie wyspy obok miejscowości Kalami. Jest to dobrze wyposażona średniej wielkości plaża żwirowa. Na północy plaży znajdziecie przebieralnie i prysznice.

Parking jest płatny 3 EUR.

 

Agios Gordios

 

Agios Gordios

To długa i popularna plaża na Korfu z ciekawymi atrakcjami w jej pobliżu. Plaża w 95% jest piaszczysta, na jej północnym skrawku w części żwirowa. Jeśli będziecie przemieszczać się dalej na północ za restauracje u północnym jej skrawku, znajdziecie leżący na wybrzeżu wrak Agios Gordios. Niestety czas już nadgryzł ten wrak i statek jest mocno zniszczony – nie jest tak epicki jak wraki-atrakcje z Cypru.

Sama plaża obfituje w wypożyczalnie sprzętu, są tutaj przebieralnie, prysznice, miejsca dla dzieci. Pełno jest tutaj restauracji, tawern z kuchnią grecką, i kawiarni. 

To dobra plaża dla dzieci na Korfu.

 

Rovinia

 

Rovinia to mała i urocza zatoczka z piaszczysto-żwirową plażą i małymi jaskiniami. Plaża skryta jest wśród klifów oraz drzew. Nie ma tutaj wielu restauracji ani obiektów na dole przy plaży, w zasadzie jest sama plaża i piękne wybrzeże Korfu.

Parking znajduje się trochę wyżej nad plażą, możecie zaparkować też w pobliskiej wiosce lub przy drodze jeśli znajdziecie miejsce. 

 

Issos

 

issos Korfu

Issos to zdecydowanie wyjątkowa według nas plaża na Korfu – jej piaski są złote, bardzo… złote. Plaża jest długa i szeroka z częstymi wydmami. Na jej początku od strony wschodniej znajdziecie punkty gastronomiczne i infrastrukturę niezbędną do plażowania – im dalej będziecie szli na zachód tym ludzi i usług będzie mniej. Plaża ta łączy się z kolejną wyjątkową plażą jaką jest Halikounas.

Po środku plaży przy wjeździe od Dimitris Horse Riding Issos Beach, znajdziecie także miejsce do zabawy dla dzieciaków i pełno wypożyczalni sprzętu. Parking od tej strony jest darmowy.

 

Liapades

 

liapades

Liapades to kolejna plaża ukryta pomiędzy klifami w małej zatoczce. Jest jednak ona bardzo dobrze wyposażona w wypożyczalnie parasoli i leżaków, a także w restauracje i kawiarnie. 

Uroczo wyglądają drzewa nad samym brzegiem, bardziej przypominające wybrzeże jeziora aniżeli plażę na Korfu.

Niestety otrzymaliśmy informację, iż podobno plaża ostatnimi czasy nie jest zbyt czysta – dlatego, możecie popodziwiać widoki a potem na przykład podjechać na pobliską plażę Rovinia.

 

Agios Stefanos

 

agios stefanos Korfu

Plaża Agios Stefanos znajduje się na północy wyspy. Jest to jedna z najlepszych plaż i najładniejszych na Korfu. Plaża jest szeroka z dobrym dostępem do infrastruktury na jej południu. Na północy znajduje się część dla nudystów i jest to jedna z plaż na Korfu dla nudystów (w części).

 

Plaże na Paxi

 

Paxos plaze

Jeśli jakimś cudem znudzą się Wam plaże na Korfu, możecie podpłynąć kawałek promem na Paksos z Korfu. Znajdziecie tam wiele małych unikalnych i trochę mniej zatłoczonych plaż. Najlepsze z pewnością będą: Mała piaszczysta Mesovrika,  Kipiadi (żwirowa) i według nas najlepsza plaża na Antipaxos czyli Voutoumi

 

Plaże nudystów na Korfu

 

plaze nudystow na Korfu

Na Korfu znajdziecie wiele miejsc gdzie można bez problemu opalać się nago i nikt nie robi z tego larum, z popularnych miejsc są to Glyfada, Mirtiotissa, Issos czy Agios Stefanos. Oczywiście, miejsca dla nudystów są głównie na uboczu głównych plaż. Znajdziecie także wiele mniejszych plaż ukrytych w zatoczkach, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać opalanie się topless czy nago. Ogólnie nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem plaży dla nudystów na Korfu.

 

Co wziąć na plażę na Korfu?

 

Większość z wymienionych plaż na tej liście jest dobrze wyposażona w bary i restauracje. Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić, weźcie ze sobą coś do jedzenia i picia. Woda jest konieczna na plaży, żeby się nie odwodnić! Dodatkowo oczywiście niezbędny będzie krem do opalania, ręczniki, nakrycie głowy.

Na niektórych plażach żwirowych warto wziąć buty do pływania, a na te gdzie trzeba dojść jak na przykład Rovinia czy Porto Timoni, trzeba mieć odpowiednie obuwie by w ogóle dojść do plaży. 

Jeśli przypłyniecie na Korfu z Albanii z Sarandy, pamiętajcie o limitach wwozowych oraz zakacie przewożenia sera i szynki przez granicę UE.

Mapa plaż na Korfu

 

najlepsze plaze Korfu

1) Canal d’Amour, Sidari 2) Myrtiotissa 3) Glyfada 4) Paleokastritsa 5) Porto Timoni 6) Aylaki 7) Kalami 8) Agios Gordios 9) Rovinia 10) Issos 11) Liapades 12) Agios Stefanos

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz