Ile zarabia się w Hiszpanii? Zarobki i minimalna pensja Hiszpania 2022 i 2023 - BelSole

Ile zarabia się w Hiszpanii? Zarobki i minimalna pensja Hiszpania 2022 i 2023

Hiszpania na pozór wydaje się być prawdziwym rajem na Ziemi. W tym położonym na Półwyspie Iberyjskim kraju prawie cały czas świeci słońce, zimy są łagodne, ludzie uśmiechnięci i skorzy do pomocy każdemu. Czego więc może brakować do pełni szczęścia? Oczywiście pieniędzy! Specjalnie dla was sprawdziliśmy jaka jest minimalna płaca w Hiszpanii oraz jaka jest średnia płaca w Hiszpanii. W tym artykule dowiecie się wszystkiego o minimalnym oraz średnim wynagrodzeniu w Hiszpanii.

 

Jaka jest minimalna pensja w Hiszpanii? 

 

Wprowadzenie minimalnej stawki za pracę, to pomysł który nie każdemu się podoba. Niemniej jednak, w Hiszpanii obowiązuje wprowadzona ustawowo płaca minimalna. Minimalna płaca w Hiszpanii wynosi 1 166,70 EUR za miesiąc pracy, czyli około 5480 PLN. Oznacza to, że Hiszpania zarabiają rocznie nie mniej niż 14 000 EUR pracując na pełen etat.

 

Jaka jest średnia pensja w Hiszpanii? 

 

Średnia płaca w Hiszpanii jest naturalnie znacznie wyższa od minimalnego wynagrodzenia. Średnie wynagrodzenie w Hiszpanii wynosi 2710 EUR, czyli około 12 740 PLN. Oznacza to, że średnie roczne zarobki w Hiszpanii to 32 520 EUR. Należy mieć na uwadze, że wysokość wynagrodzenia w Hiszpanii zależy od wielu czynników, takich jak np. staż pracy czy posiadane kwalifikacje.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz