Ile zarabia się w Szwajcarii? Średnie zarobki i minimalna pensja w Szwajcarii 2024 - BelSole

Ile zarabia się w Szwajcarii? Średnie zarobki i minimalna pensja w Szwajcarii 2024

Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów na świecie, co wpływa również na wysokość wypłat jej mieszkańców. Wiele osób jest ciekawych tego, ile zarabia się w Szwajcarii. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. W tym celu sprawdzimy, jakie są średnie zarobki w Szwajcarii w 2024 roku. Przyjrzymy się również minimalnemu wynagrodzeniu w Szwajcarii 2024.

 

Ile zarabia się w Szwajcarii? 

 

Żeby odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia się w Szwajcarii, przyjrzyjmy się ustalonej tam minimalnej pensji. W przypadku tego alpejskiego kraju jest trudne, gdyż poszczególne kantony dysponują dużą autonomią. Minimalne wynagrodzenie w Szwajcarii w 2024 zależy więc od konkretnej jednostki administracyjnej. Część kantonów nie wprowadziła takiej regulacji, inne natomiast stworzyły je wyłącznie dla wybranych grup zawodowych. Jednak kantony, które zdecydowały się na jej przyjęcie dowodzą, że minimalna pensja w Szwajcarii w 2024 roku jest na wysokim poziomie. 

Najwyższy poziom stawki minimalnej w Szwajcarii w 2024 roku obowiązuje w Genewie i wynosi 32 CHF, co w przeliczeniu daje kwotę 144 złotych za godzinę. Aby zobrazować skalę pensji minimalnej w Szwajcarii w 2024 roku wystarczy tylko powiedzieć, że w Polsce wynosi ona 27,70 PLN. W Pozostałych kantorach, które wprowadziły minimalne wynagrodzenie, oscyluje ono w granicach 20 CHF. 

 

Średnie zarobki w Szwajcarii w 2024 roku 

 

Rozważając, ile zarabia się w Szwajcarii, należy pamiętać o jednym. Wielu mieszkańców tego kraju otrzymuje wypłaty znacznie wyższe niż ustawiona w części kantonów stawka minimalna w Szwajcarii w 2024 roku. Najlepiej świadczy o tym fakt, że średnie wynagrodzenie w Szwajcarii w 2024 roku szacowane jest na około 7073 CHF brutto miesięcznie, czyli w przeliczeniu około 32 000 PLN. Dla porównania, średnie pensje w Polsce wynoszą obecnie 7768,35 PLN. Zatem, ile zarabia się w Szwajcarii? Jak widać – bardzo dużo. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz