12 najlepsze atrakcje i Genewa. Najlepsze miejsca w Genewie i okolicy. Co zobaczyć? - BelSole

12 najlepsze atrakcje i Genewa. Najlepsze miejsca w Genewie i okolicy. Co zobaczyć?

Genewa to jedno z największych szwajcarskich miast. Jeśli wybieracie się na wycieczkę do Genewy, warto sprawdzić co zobaczyć w Genewie? Co zwiedzić, jakie atrakcje turystyczne Genewa skrywa w swoim centrum. Oto poradnik po atrakcjach Genewy i przewodnik po najlepszych i najciekawszych miejscach w Genewie, zapraszamy do miasta kultury, geopolityki i sztuki!

 

Zwiedzanie Genewy

 

Zwiedzanie Genewy

Genewa to jedno z większych szwajcarskich miast otoczone praktycznie z trzech stron przez Francję, a z jednej przez wody jeziora genewskiego. Po mieście możecie poruszać się na nogach lub komunikacją zbiorową, która jest darmowa jeśli śpicie w Genewie. Możecie też zakupić kartę Geneva pass, która umożliwia darmowe wejście do większości najlepszych atrakcji w Genewie. 24 h Geneva City Pass kosztuje 30 CHF, 72 h kosztuje 50 CHF. Większość ciekawych atrakcji mieści się w centrum Genewy w bliskiej odległości od siebie. Najdalej z poniższej listy umiejscowiony jest Zamek Chillon, bo aż 100 km od miasta – jednak dostaniecie się tam bez problemu w około 70 min.

Praktyczna informacja: Będąc na lotnisku w Genewie lub w hotelu, możecie uzyskać Geneva Transport Card z którą to transport publiczny jest darmowy! Na długość waszego pobytu lub na 80 min pobierając kartę na lotnisku.

 

 

Muzeum Sztuki i Historii w Genewie

 

Muzeum Sztuki i Historii

To otworzone w 1910 roku muzeum to jedno z najlepszych muzeów w Genewie i jedno z największych w Szwajcarii. Neoklasycystyczny budynek muzeum zaprojektował genewski architekt Marc Camoletti, pełny on jest dzieł sztuki, wystaw, wydarzeń kulturalnych czy koncertów. To doskonałe miejsce dla miłośników kultury.

bogactwo zbiorów obejmuje około 650 dzieł sztuki

Muzeum zazwyczaj czynne jest od 11:00 do 18:00 od wtorku do niedzieli. Wejście jest darmowe, jednak mile widziane są opłaty w kasie 'ile łaska’ od 5 do 20 CHF.

 

Fontanna Jet d’Eau w Genewie

 

Jet d'Eau

To ikoniczna atrakcja Genewy, Jet d’Eau to słynna fontanna mieszcząca się na jeziorze Genewskim – jej strumień potrafi osiągnąć 140 m wysokości! Fontanna nie znajduje się na wysepce, a przy molo – można do niej podejść (do paru metrów). Weźcie ze sobą kurtki przeciwdeszczowe lub parasole, bo może na Was napadać! 🙂

 

Stare miasto w Genewie

 

Genewa Rynek

Stare miasto w Genewie to plątanina wąskich uliczek, ciekawych miejsc i placów. Głównym placem w Genewie jest Bourg-de-Four, kiedyś plac targowy dziś miejsce pełne życia, kawiarni, restauracji. Polecamy podejść do Cafe de Bourg-de-Four. W centrum znajdziecie też oczywiście Katedrę Genewską, Promenadę, Arsenał i Słynny Maison Tavel, najstarszy dom w Genewie. 

Zobaczcie aktualne ceny w Szwajcarii.

Zamek Chillon

 

Zamek Chillon

To jedna z najpopularniejszych atrakcji całej Szwajcarii! Cheatau Chillon to uroczy zamek znajduje się na wyspie na zachodniej części Jeziora Genewskiego – jest on oddalony od Genewy, dlatego należy tutaj albo podjechać albo podpłynąć. Jednak zdecydowanie warto! To jeden z najpiękniejszych zamków w całej Szwajcarii

Zamek Chillon można zwiedzać, wejście i bilet kosztuje 13,50 CHF dla osoby dorosłej i 7 CHF dla dziecka do lat 15. Dojedziecie tutaj autostradą A9, zjeżdżając na Montreux i Villeneuve.

 

Maison Tavel

 

To średniowieczny budynek z XII wieku, wciąż zdobi ulicę Starego Miasta w Genewie. Po pożarze w 1334 roku został odrestaurowany przez rodzinę Tavel. Dziś Jest tutaj muzeum Genewy, mieszkańców i życia tego regionu. Muzeum otwarte jest codziennie od 11:00 do 18:00, z wyjątkiem poniedziałków. Ile kosztuje bilet do Maison Tavel? Nic, na stałe wystawy wejście jest za darmo.

 

Jezioro Genewskie

 

Jezioro Genewskie

Jeden z symboli Genewy, czyli jezioro Lemańskie leżące na granicy francusko-szwajcarskiej. Na jednym jego końcu znajduje się właśnie Genewa a na drugim zamek Chillon. Jest to jedno z największych jezior w Europie Zachodniej i największym w Szwajcarii(licząc całą powierzchnię) ma 580,03 km 2. Maksymalna głębokość to, aż 310 metrów. Genewa łączy się z jeziorem Genewskim rzeką Rodan, znajdziecie w Genewie mnóstwo zielonych bulwarów pełnych kawiarni i restauracji gdzie będziecie mogli odpocząć! Na Rodanie przy ujściu znajdziecie też wiele ciekawych małych wysepek do zwiedzania podczas wizyty w Genewie.

Nad jeziorem Genewskim pojawia się czasem Bise, czyli zimny wiatr północno-wschodni, spowodowany różnicą ciśnień. Może prowadzić on często do silnego oblodzenia.

 

Katedra w Genewie

 

Katedra w Genewie

Katedra Świętego Piotra w Genewie to jedna z ciekawszych świątyń jakie będziecie mieli szanse zobaczyć w Szwajcarii. Nietuzinkowa architektura zwraca uwagę. Dziś jest kościołem protestanckim, a kościół w Genewie kojarzony jest z Janem Kalwinem, jednym z przywódców protestanckiej reformacji. Do tej pory w Katedrze znajduje się krzesło używane przez Kalwina.

Polecamy wejść na wieżę w Katedrze w Genewie, zwłaszcza chwilę przed zachodem słońca – widoki na miasto i jezioro będą obłędne. Wejście na wieżę w katedrze Świętego Piotra w Genewie kosztuje 7 CHF dla dorosłego i 4 CHF dla dziecka.

 

Muzeum Ceramiki i Szkła w Genewie

 

Musee Ariana

To muzeum z prawie 30 000 eksponatów! Założone dzięki znanemu mieszkańcowi Genewy Gustave Revilliodowi. Revilliod poświęcił swoje życie podróżom i sztuce, to właśnie dzięki jego kolekcjom powstało to Muzeum. Zapisał on cały swój majątek miastu. Muzeum znajduje się blisko ONZ, Muzeum Czerwonego Krzyża i Ogrodów botanicznych w Genewie.

Muzeum czynne jest wtorek–niedziela 10:00 – 18:00, w poniedziałki nieczynne. Bilet do Musee Ariana kosztuje 15 CHF dla dorosłych i 10 CHF

 

Ogród Botaniczny w Genewie

 

Ogród Botaniczny w Genewie

Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej zieleni i spokoju, polecamy Ogrody Botaniczne w Genewie. Znajdziecie tutaj nie tylko mnóstwo roślin (12 000 gatunków), ogromnych szklarni i pawilonów ale także zwierzaki, między innymi kozy, pawie, flamingi. Wstęp jest bezpłatny.

Ogród Botaniczny w Genewie czynny jest:

Zima: 31.10.2021 – 27.03.2022: 8.00-17.00

Lato: 28 marca – 30 października 2022: 8:00 – 19:30

 

Ogrody Angielskie w Genewie

 

Ogrody Angielskie w Genewie

Znajdziecie tutaj słynny zegar kwiatowy, to idealne miejsce na spacer w samym centrum Genewy. Ogród angielski znajduje się parę kroków od Starego miasta Genewy nad samym brzegiem Jeziora Genewskiego. W zimie znajdziecie tutaj słynny Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

ONZ w Genewie

 

ONZ w Genewie

To druga największa siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych na świecie, Palais des Nations to europejska siedziba tej organizacji. Możecie tutaj dostać się z przewodnikiem na wycieczkę i poznać historię tego miejsca i organizacji, zobaczyć Sale Zgromadzeń i poznać zakątki Palais des Nations. W 15 osobowej grupie, bilety kosztują od 10 CHF za 60 min zwiedzania, za prywatny VIP-owski tour trzeba zapłacić 280 CHF.

 

Czerwony Krzyż w Genewie

 

Czerwony Krzyż w Genewie

W Muzeum Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca będziecie mogli poznać historię, misję tej organizacji oraz zrozumieć jej działania na przestrzeni lat. Eksponaty i historia tam przedstawiona mają podnieść świadomość gości i pokazać osiągnięcia jak i cele Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:00 od kwietnia do października oraz od 10:00 do 17:00 od listopada do marca. Bilety zazwyczaj kosztują około 9 CHF, w zależności od wystawy.

 

Najlepsze atrakcje Genewy mapa

 

Genewa najlepsze atrakcje

1) Fontanna Jet d’Eau w Genewie 2) Jezioro Genewskie /Jezioro Lemańskie 3) Ogrody Angielskie, Kwiatowy Zegar 4) ONZ w Genewie 5) Musee Ariana 6) Muzeum Czerwonego Krzyża w Genewie 7) Ogród Botaniczny w Genewie 8) Stare miasto w Genewie 9) Katedra w Genewie 10) Rynek w Genewie 11) Muzeum Sztuki i Historii w Genewie 12) Maison Tavel

Jak widzicie Genewa jest pełna interesujących i ciekawych miejsc, nie tylko zabytków! Miłych wakacji w Genewie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz