Jaka jest temperatura wody na Kos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Kos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

O wyspie Kos mówi się, że to Grecja w pigułce. Zawiera w sobie bowiem wszystko najcenniejsze, co ma do zaoferowania ten piękny kraj. Wspaniałe krajobrazy, bogata kultura, zabytki historii, które trzeba zobaczyć – to wszystko czeka na turystów w perełce archipelagu Dodekanez. Planujecie spędzić tam urlop i chcecie wiedzieć, czy woda na Kos jest ciepła? Sprawdźcie!

Woda na Kos w czerwcu – temperatury

 

Planując wakacje, bierzemy pod uwagę bardzo dużo różnych czynników. Jednym z nich jest temperatura wody w miejscu, do którego się wybieramy. Jeśli Waszą wakacyjną destynacją jest Kos, nie musicie się o to martwić. W okresie urlopowym woda na Kos jest bowiem bardzo ciepła. Już w czerwcu jej temperatura wynosi około 24°C, a potem sukcesywnie rośnie. To całkiem sporo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze miesiąc wcześniej woda na Kos bywa nawet o 4°C chłodniejsza. 

Zobacz Top 11: Najlepsze plaże KOS, najpiękniejsze miejsca!

Jak ciepła jest woda na Kos w lipcu?

 

Lipiec to najbardziej upalny miesiąc na Kos. Temperatura powietrza sięga wówczas 32°C, a woda jest bardzo ciepła i ma aż 27°C. Warto zaznaczyć, że nie w każdym miejscu jest taka sama – jej amplituda może wynosić około 2°C, lecz w zestawieniu z gorącym słońcem nie robi to tak naprawdę żadnej różnicy. Woda jest przyjemna, ciepła i przejrzysta, a jej urokami można cieszyć się na prawie całej wyspie. Długie, piaszczyste plaże zajmują bowiem aż 70% wybrzeża Kos, dzięki czemu znalezienie miejsca na wypoczynek nie powinno być problemem. Do najpiękniejszych plaż na tej malowniczej wyspie należą m.in. Camel, Marmari oraz Lambi.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz