Jaka jest temperatura wody na Santorini w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Santorini w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Błękitne wody Morza Egejskiego, urocze bielone domki i niezwykła, magiczna historia – Santorini nie bez powodu uchodzi za jedną z najbardziej malowniczych wysp greckich. Położone między Kos a Kretą, stanowi świetne miejsce do odpoczynku. Jeśli wybieracie się tam na wakacje, na pewno chcecie wiedzieć, czy woda na Santorini jest ciepła. Sprawdźcie, ile wynosi jej temperatura w czerwcu i w lipcu. 

 

Czy woda na Santorini w czerwcu jest ciepła?

 

Czerwiec na Santorini to prawdziwe lato. Choć początek miesiąca bywa nieco chłodniejszy, to w jego drugiej połowie na Santorini możemy spodziewać się już upałów. Temperatura powietrza w ciągu dnia sięga nawet 28°C, co sprzyja zwiedzaniu i wylegiwaniu się na plaży. Jak wygląda jednak sytuacja z morzem? Woda na Santorini w czerwcu ma ok. 23°C. Jest więc wystarczająco ciepła, żeby się w niej kąpać, lecz ciągle na tyle rześka, by zaznać nieco wytchnienia od palącego słońca. 

Zobaczcie koniecznie: Top 10: Najlepsze plaże na Santorini, WULKANICZNY piasek!

 

Czy woda na Santorini w lipcu jest ciepła?

 

Santorini w lipcu jest oblegane przez turystów z całej Europy. Dlaczego? Wszystko dzięki słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze wody, która w lipcu wynosi na Santorini ok. 25-26°C. To bardzo dużo – szczególnie, jeśli porównamy ją z polskim Bałtykiem, który w miesiącach wakacyjnych ma średnio 20°C. Lipiec na Santorini jest najbardziej słonecznym i gorącym miesiącem. Dzięki przyjemnej temperaturze wody i nadmorskiej bryzie upały nie są jednak dokuczliwe, a ciepła aura wyspy pozwala na czerpanie z jej skarbów pełnymi garściami. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz