Jaka jest temperatura wody na Lanzarote w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Lanzarote w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Urlop już zaklepany i zastanawiasz się jaka jest woda na Lanzarote w lipcu i sierpniu? Warto się dowiedzieć czy temperatura na Lanzarote w lipcu i sierpniu jest wystarczająca aby się kąpać.

Jaka jest temperatura wody na Lanzarote w lipcu i sierpniu?  Zapraszamy, tego dowiecie się z tego artykułu!

 

Czy woda na Lanzarote w lipcu jest ciepła?

 

Na Lanzarote sezon na pływanie trwa praktycznie cały rok. O ile w zimie woda nie jest tak ciepła, by móc rozkoszować się przyjemną kąpielą to w lipcu jest już dużo lepiej. Wody są pełne turystów, dlatego, że wody Oceanu Atlantyckiego  w okolicach Lanzarote mają temperaturę około 22°C. Nie jest to dużo, ale nie będzie już znacznie cieplejsza w kolejnych miesiącach, więc warto korzystać. Ta turkusowa woda zachwyca, nawet jeśli po dłuższym czasie w wodzie zaczynają drętwieć kończyny 🙂

Czy woda na Lanzarote w sierpniu jest ciepła?

 

W sierpniu możemy się cieszyć średnią temperaturą wody na poziomie 22°C-23°C, gdzie możliwa jest amplituda na plus i minus ok 1°C, w zależności od miejsca, w którym postanowimy się wykąpać. W sierpniu woda jest lekko chłodna, ale wystarczająca na to by móc sobie pozwolić na krótką kąpiel. Jeśli szukacie najlepszego okresu na pluskanie się w wodzie, to sierpień będzie idealnym terminem.

Zobaczcie jeszcze jaką plażę na Lanzarote wybrać, czym się kierować?

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz