Jaka jest temperatura wody na Teneryfie w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Teneryfie w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Podejmując decyzję o urlopie na Teneryfie, zastanawiamy się czy woda będzie wystarczająco ciepła. Czy aktualna temperatura wody na Teneryfie w lipcu i sierpniu pozwoli na wodne szaleństwa?  Chcemy być pewni, że woda na plaży będzie wystarczająco ciepła. W tym krótkim przewodniku przybliżymy Wam kwestię temperatury wody na Teneryfie w lipcu i w sierpniu.

Przed zakupieniem biletów na urlop zastanawiacie się czy na pewno woda na Teneryfie jest ciepła?  Sprawdźcie czy można się już kąpać w lipcu i sierpniu na Teneryfie.

Czy woda na Teneryfie w lipcu jest ciepła?

 

Idealna pogoda na kąpiel trwa cały rok. A jak z wodą, czy ona także jest taka wspaniała? Temperatura wody na Teneryfie w lipcu wynosi między 20°C, a 23°C. Średnia temperatura to około 21 stopni Celsjusza, w zależności od miejsca gdzie będziecie plażować. Woda jest trochę chłodna, jednak wystarczająca na szybką kąpiel w przejrzystej wodzie.

 

Czy woda na Teneryfie w sierpniu jest ciepła?

 

W sierpniu woda jest nieco cieplejsza, ale pod tym względem wciąż nie jest to najlepszy miesiąc. Na Teneryfie minimalna temperatura wody wynosi wtedy co najmniej 21°C, a maksymalna to 24°C. Pozwala to na całkiem przyjemną kąpiel dla ochłody w gorące dni. Na Wyspach Kanaryjskich jednak często występują silne wiatry, które mogą popsuć pozytywne wrażenia z pływania. Zastanawiasz się jakie są najlepsze atrakcje na Teneryfie?

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz