Jaka jest temperatura wody w Apulii w lipcu i sierpniu? Apulia, czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody w Apulii w lipcu i sierpniu? Apulia, czy woda jest ciepła?

Apulia to jeden z coraz chętniej odwiedzanych regionów Włoch. Zasługą mogą być przede wszystkim tanie loty, jakie można upolować z polskich miast, ale nie można zapominać o tym, że jest to po prostu wspaniałe miejsce na urlop. Apulia oferuje Nam wiele atrakcyjnych miasteczek oraz to również tutaj znajdziemy jedne z ładniejszych plaż we Włoszech. Zastanawiacie się czy woda w Apulii w lipcu i sierpniu jest ciepła? Jaką temperaturę wody możemy zastać w Apulii w lipcu i w sierpniu? 

No i najważniejsze: czy woda w lipcu i w sierpniu w Apulii będzie wystarczająco ciepła aby móc się kąpać w morzu? 

 

Czy woda w Apulii w lipcu jest ciepła?

 

W lipcu, kiedy u nas w Polsce pogoda wciąż bywa kapryśna, w Apulii jest lato w pełni. Woda w morzu jest już bardzo ciepła i dochodzi nawet do 28ºC. Oczywiście plaże z cieplejszą wodą znajdziemy na południu regionu, czyli na obcasie włoskiego buta. Lipiec jest to najlepszy miesiąc w Apulii, jeśli kochamy gorące morze i upały, ponieważ temperatury są już wysokie. Natomiast sierpień jest najgorszym miesiącem do wyjazdu do włoskich kurortów. Plaże są bardzo zatłoczone, gdyż Włosi w tym miesiącu jadą na wakacje.

Zobaczcie Top 13: Apulia, najpiękniejsze plaże. Najlepsze miejsca w Apulii

 

Czy woda w Apulii w sierpniu jest ciepła?

 

Sierpień w Apulii to prawdziwy żar, a więc nic dziwnego, że nawet temperatura wody jest wtedy wysoka. Morze dość szybko nagrzewa się, a w dodatku jest bardzo mało opadów, więc 29 stopni Celsjusza to temperatura wody, którą wtedy możemy spotkać. Brzmi cudownie? Tak, ale gdy w powietrzu mamy prawie 40 stopni, to nie jest to dla nas zbyt duża ochłoda. Lepiej zostawmy takie temperatury Włochom, którzy dużo lepiej je znoszą 🙂 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz