Jaka jest temperatura wody na Sardynii w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Sardynii w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Sardynia, zwana także Malediwami Europy posiada jedne z najpiękniejszych plaż na całym kontynencie.  Skoro tak, to z jaką temperaturą wody możemy się spotkać na Sardynii w lipcu i w sierpniu? Ciekawe czy w lipcu oraz sierpniu, woda jest wystarczająco przyjemna by się kąpać? 

Wyjeżdżając na urlop, na wyspę z błękitną, niemalże przeźroczystą wodą, chcemy się upewnić, że woda na plaży będzie wystarczająco ciepła. A więc jaką temperaturę wody może nam zaoferować Sardynia? 

 

Czy woda na Sardynii w lipcu jest ciepła?

 

W lipcu cała masa turystów przylatuje na wyspę, aby w błogim nastroju wylegiwać się na plaży. Wcale się temu nie dziwimy, bo w lipcu, na południu, można doświadczyć już prawie 25°C, natomiast na północy Sardynii, temperatura będzie oscylować w okolicach 24°C. Jest to w sam raz by móc cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w słoneczne dni. Brzmi jak wymarzony wypoczynek nad morzem!

Zobacz także 17 Najpiękniejsze plaże Sardynii, najładniejsze wybrzeże Włoch

 

Czy woda na Sardynii w sierpniu jest ciepła?

 

Sierpień jest najgorętszym miesiącem w roku. Nie chodzi tylko o to, że na urlop na wyspę zjeżdżają się przystojni Włosi z reszty kraju, ale także o to, że temperatura rzadko kiedy spada poniżej 30°C. Temperatura wody może osiągać nawet 28 stopni Celsjusza w okolicy Cagliari, a  średnia temperatura wynosi 26 °C.  Na północy możemy spodziewać się ciut chłodniejszej wody – około 1°C mniej w porównaniu z południem.  Jeśli upały i tłumy to nie Twoja bajka, to polecamy wybrać się na Sardynię w innym miesiącu. Zastanawiasz się co warto zobaczyć na Sardynii i jakie miasta zwiedzić

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz