Jaka jest temperatura wody na Sycylii w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Wakacje na Sycylii już zaplanowane i zastanawiacie się czy woda na Sycylii w lipcu i sierpniu jest ciepła? Z jaką temperaturą wody możemy się spotkać na Sycylii w lipcu i w sierpniu?  Zapraszamy do poniższego artykułu, aby dowiedzieć się czy w lipcu i sierpniu uda się już kąpać na Sycylii. 

Wyjeżdżając na wakacje chcemy mieć pewność, że woda na plaży będzie wystarczająco ciepła. A więc jak to wygląda na Sycylii, czy na tych przepięknych plażach na Sycylii woda jest ciepła? 

 

Czy woda na Sycylii w lipcu jest ciepła?

 

Lipiec we Włoszech jest pełny turystów, żądnych spróbować kultowego  La dolce vita. W wodach u wybrzeży Sycylii można zobaczyć mnóstwo pływających ludzi, bo woda ma już 24°C.  Jest to dość sporo biorąc pod uwagę, że nasz polski Bałtyk w tym czasie ma wtedy około 18°C.  Najcieplejszą wodą można cieszyć się w okolicy Taorminy, a nieco chłodniejsza będzie w Palermo i Trapani. Są to jednak na tyle niewielkie różnice, że prawie niezauważalne. 

 

Czy woda na Sycylii w sierpniu jest ciepła?

 

Sierpień jest to najbardziej zatłoczony miesiąc na Sycylii, ale także najcieplejszy. Temperatura wody może osiągać nawet 30 stopni Celsjusza, a średnia wynosi 28 °C. Woda jest bardzo ciepła i kąpiel w morzu w tym miesiącu, to fantastyczne odświeżenie, podczas upalnych sycylijskich dni. Dowiedz się też gdzie są najlepsze plaże na Sycylii na plażing.  

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz