Top 13: Najlepsze plaże na Sycylii, gdzie na plażę? - BelSole

Top 13: Najlepsze plaże na Sycylii, gdzie na plażę?

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na plażę na Sycylii? Czy są ładne miejsca na plażing na wyspie? Gdzie są najlepsze plaże, czy obok Palermo, Katanii czy może Agrigento? Zapraszamy na przewodnik po plażach Sycylii.

 

Najładniejsze plaże na Sycylii?

 

najladniejsze plaze na Sycylii

Tak, na Sycylii można plażować i to na pięknych plażach. Wody Morza Śródziemnego są ciepłe, idealnie nadają się dla miłośników opalania i pływania. Na plażach przy miastach znajdziecie wiele usług takich jak wypożyczalnie leżaków, sprzętu do nurkowania czy desek surfingowych. Na tych oddalonych od centrów miast ciężej o takie dogodności. Jadąc do Palermo warto odwiedzić San Vito Lo Capo lub Mondello, w przypadku Katanii pełno plaż jest na południu w pobliżu Syrakuz oraz Isola Bella w Taorminie.

 

San Vito Lo Capo

 

San Vito Lo Capo

Na początek najsłynniejsza plaża na Sycylii, czyli San Vito Lo Capo przyciągająca wiele tysięcy plażowiczów. Co roku odbywa się tutaj też festiwal latawców. Wyjątkowe położenie plaży blisko rezerwatu Zingaro oraz wzgórz w połączeniu z lazurową wodą i białym piaskiem robią z niej jedną z najładniejszych plaż na Sycylii. Uwaga, często jest mocno oblegana! Warto tutaj wpaść w przerwie zwiedzania atrakcji Palermo.

 

Scala dei Turchi

 

Scala Dei Turchi

Nazwa tego pięknego fragmentu wybrzeża wzięła się od stacjonujących tutaj statków tureckich. Charakterystyczny biały wapień układa się w formę schodów na całej długości klifu. U podnóża części skał znajdują się małe plaże, z których można korzystać. Scala dei Turchi znajdują się blisko Agrigento i dojedziecie tam drogą SS115. Pamiętajcie, że za zbieranie części białego wapienia z plaży grożą mandaty! Więcej o Scala dei Turchi znajdziecie w artykule: Scala Dei Turchi, Sycylia. Plaża, dojazd i poradnik.

 

Isola Bella

 

Isola Bella

Ta wyspa/półwysep znajduje się na wybrzeżu koło Taorminy. Nie dość, że w Taorminie jest pełno atrakcji, to i plaże są tutaj piękne. Zwana jest perłą Morza Śródziemnego, była to kiedyś prywatna własność Florence Trevelyan, dziś jest rezerwatem przyrody. Znajduje się tutaj też piękna kamienista plaża. Z Taorminy możecie do Isola Bella zejść lub zjechać kolejką

 

Plaża Mondello

 

Mondello

Tym razem plaża blisko Palermo na północ od stolicy Sycylii. Dojedziecie tam autobusami 603 i 107 z centrum. Plaża jest piaszczysta z lazurową wodą i znajduje się u podnóża Monte Pellegrino i Monte Gallo. Na jej środku znajdziecie pałac kąpielowy Antico Stabilimento Balneare di Mondello. Jest to plaża popularna wśród gwiazd i celebrytów.

 

Plaża Cefalu

 

plaża Cefalu

Plaża obok Cefalu to w swoim charakterze bardzo sycylijskie miejsce. Zaskakuje surowością kamienic mieszczących się nad plażą. Cefal to z greckiego przylądek, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Sycylii, piasek jest złoty a wody ciepłe i lazurowe. Plaża Cefalu znajduje się na wschód od Palermo. Dojedziecie tutaj pociągiem lub autem ze Stolicy Sycylii.

 

Cala Rossa (Favignana)

 

Favignana Plaże

Tym razem plaża na wyspie Favignana, na którą to dostaniecie się z Trapani promem. Jest to jedna z wysp egadzkich i podróż na nią trwa relatywnie krótko. Ta plaża jest mieszanką białego czystego piasku i sporej ilości dużych kamieni. Jeśli macie chorobę morską, uważajcie na szybkie wodoloty!

 

Spiaggia di Bovo Marina

 

Tym razem mniej popularna sycylijska plaża mieszcząca się niedaleko Scala dei Turchi na zachód od Agrigento. Jest to długa piaszczysta plaża idealna jeśli chcecie odpocząć po tłumach na San Vito Lo Capo

 

Spiaggia dei Conigli (Lampedusa)

 

Lampedusa plaza

Lampeduza jest w Polsce znana głównie z imigrantów we Włoszech. Jednak ta mała nieduża wysepka na południe od Sycylii oferuje także piękne plaże. Na samą Lampeduzę dostaniecie się promem z Sycylii, podróż może trochę potrwać i uważajcie na chorobę morską. Plaża królicza mieści się na południu wyspy, jest piaszczysta oraz oferuje lazurowy kolor wody.

 

Spiaggia di Calamosche

 

calamosche

Tym razem mała plaża mieszczącą się na południe od Syrakuz w Riserva naturale orientata Oasi Faunistica di Vendicari. Piękne okoliczności natury sprzyjąją miłej kąpieli.

 

Plaża Macari

 

Macari

Kolejna z pięknych plaż blisko Trapani na południe od San Vito Lo Capo. Mniej oblegana przez turystów, jeśli nie lubicie tłumów. Okoliczne wzgórza i złoty piasek nadają klimat tej plaży.

 

Spiaggia dell’Arenella

 

Kolejna popularna piaszczysta plaża na południe od Syrakuz, w miejscowości Arenella. Zdecydowanie bliższa niż Calamosche od Katanii.

 

Sampieri

 

Sampieri

Tym razem plaża na południe od Ragusy i Modicy, jeśli znudzą się Wam już atrakcje Ragusy, możecie tutaj podjechać na wypoczynek na złotym piasku i w ciepłej wodzie.

 

Lido Burrone (Favignana)

 

Kolejna z plaż na Favignanie tym razem na południowym brzegu wyspy, znajdują się przy niej kluby, restauracje i cała infrastruktura pomocna przy plażowaniu.

 

Spiaggia di San Giuliano

 

Plaża w samym Trapani, blisko centrum. Dzięki bliskości miasta, jest tu pełno usług i odpowiedniej infrastruktury. Możecie popływać tutaj na desce surfingowej lub ponurkować i podziwiać rafę w okolicznych wodach.

Plaże na Sycylii, co wziąć ze sobą?

W przypadku plaż kamienistych warto pomyśleć o klapkach, konieczne też będzie wzięcie kremu do opalania! Sycylia potrafi być bardzo gorąca. Weźcie ze sobą też czapkę i coś do picia. Ręczniki, maseczki i strój na przebranie jest także dobrym pomysłem. Na większych plażach możecie pożyczyć leżaki, jednak na większości musicie sobie sami zorganizować miejsce do leżenia.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz