Jaka jest temperatura wody na Krecie w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Kreta to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Słoneczna, oblana lazurowymi wodami Morza Śródziemnego, upstrzona perełkami architektury – to idealne miejsce na letni wypoczynek. Zastanawiacie się, jaka jest temperatura wody na Krecie w czerwcu? Albo czy woda na Krecie w lipcu jest ciepła? Czytajcie dalej, aby poznać odpowiedź!

 

Woda na Krecie w czerwcu, temperatury

 

Czerwiec to dla wielu Polaków początek okresu urlopowego. Wtedy też zaczynamy planować pierwsze wyjazdy i zastanawiamy się, jaką turystyczną destynację wybrać. Popularnym wyborem są kraje śródziemnomorskie, w których podczas miesięcy wakacyjnych panują bardzo wysokie temperatury. Nie inaczej przedstawia się sytuacja na Krecie. Woda na Krecie w czerwcu wynosi około 22-23°C, dzięki czemu nadaje się idealnie do pierwszych letnich kąpieli.

Zobaczcie także najlepsze plaże na Krecie.

 

Czy woda na Krecie w lipcu jest ciepła?

 

Lipiec to jeden z najcieplejszych miesięcy na tej słonecznej, śródziemnomorskiej wyspie. Zastanawiacie się, jaka jest temperatura wody na Krecie w lipcu? Jest odrobinę wyższa niż w czerwcu i wynosi około 23-24°C. Dlatego właśnie lipiec na Krecie to czas idealny na plażowanie i zażywanie kąpieli morskich. Należy tylko pamiętać o wysokim filtrze UV, nakryciu głowy i spożywaniu dużych ilości wody.

Czerwiec i lipiec to dobre miesiące, żeby odwiedzić Kretę. Zarówno temperatura powietrza, jak i wody, jest wtedy bardzo wysoka i nadaje się doskonale do letnich kąpieli w morzu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz