Top 13: Apulia, najpiękniejsze plaże. Najlepsze miejsca w Apulii - BelSole

Top 13: Apulia, najpiękniejsze plaże. Najlepsze miejsca w Apulii

Apulia to jeden z najbardziej popularnych regionów wakacyjnych we Włoszech. Pełno tutaj najpiękniejszych w regionie plaż, najładniejszych zatoczek i najlepszych miejsc do plażowania. Przygotowaliśmy dla Was listę i poradnik z najlepszymi plażami w Apulii z opisem jak dojechać, gdzie plażować i czy w Apulii są plaże jak z pocztówki!

Na ogół wszystkie wymienione tutaj plaże w Apulii są piaszczyste o ile nie napiszemy inaczej w akapicie. Plaż w Apulii jest ogrom i zatoczek z piaszczystymi plażami na prawdę jest dużo, dlatego postaramy się wymienić te najpopularniejsze plaże i najładniejsze w całej Apulii i Salerno. 

 

Capitolo

 

plaza capitolo

To najpopularniejsza plaża obok Monopoli, znajduje się parę km na południe od centrum miasta. Dojazd jest tutaj łatwy, bo główną drogą – a parkingi znajdują się zaraz obok plaży. Znajdzie się też tutaj miejsce dla kamperów. Na plaży oczywiście są wszelkie niezbędne udogodnienia, prysznice, przebieralnie i restauracje. W odróżnieniu od innych plaż w tej części wybrzeża, plaża jest długa i szeroka, jest też popularna wśród turystów i Włochów. Plaża jest oczywiście piaszczysta.

 

Baia Dei Turchi

 

baia dei Turchi

To jedna z najpiękniejszych plaż Włoch, znajduje się parę km na północ od Otranto. Umiejscowiona jest przy lesie, więc też widoki są doskonałe. Plaża jest szeroka, piaszczysta z lazurową wodą. Znajduje się tutaj też parę punktów gastronomicznych i oczywiście wypożyczalnie sprzętu – jest to równie jak nie bardziej popularna plaża jak Capitolo, więc i plażowiczów jest sporo. 

 

Grotta della Poesia

 

Grotta della Poesia

To jedno z bardziej popularnych miejsc w Apulii. To spora grota i miejsce do pływania na północ od miasteczka Torre dell’Orso. Jest to także mocno oblegane miejsce i do tego płatne 3 EUR, jednak jeśli lubicie dobrą zabawę może warto skoczyć z klifu w dół do jaskini do lazurowej wody? Parking znajduje się 300 m na północ od groty.

 

Gallipoli

 

Gallipoli plaze

Gallipoli to podobno jedna z większych imprezowni na południu Włoch – ma jednak super plaże w samym centrum miasta oraz w jego pobliżu. Gdzie najlepiej pójść na plażę w Gallipoli? Najlepszymi będą plaże Baia Verde na południe od miasta oraz Spiaggia della Purità w centrum starego miasta Gallipoli. Plaże są piaszczyste, szerokie i dobrze zaopatrzone we wszelkie udogodnienia plażowe.

 

Mora Mora

 

Mora Mora to piaszczysta plaża i klub na północ od miasteczna San Foca, niedaleko Lecce. Jest to miejsce gdzie jeśli już pójdziecie, nie powinniście żałować pieniędzy – tanio nie jest. Są tutaj bardzo dobre owoce morza i ryby w restauracji a także słynne miejsca do plażowania w formie łóżek z baldachimami. Jeśli chcecie luksusu w Apulii, to jedno z miejsc gdzie powinniście się udać. Parking znajduje się obok plaży, jednak jest dość wątpliwej jakości. Dobre miejsce na focię na insta!

Koktajle kosztują około 8 EUR, miejsce około 7,50 EUR, ryba około 14 EUR.

 

 

Torre Dell’Orso

 

torre dell orso

Plaża w centrum miasteczka Torre Dell’Orso, otoczona roślinnością i klifami. Jest to popularne miejsce w tej części wybrzeża. Znajdziecie tutaj kluby, restauracje, wypożyczalnie sprzętu i oczywiście doskonałe miejsce na plażowanie.

 

Baia delle Zagare

 

Baia delle zagare

Omawialiśmy głównie plaże na południu i w Salento, czas na plaże na półwyspie Gargano. To piękne miejsce pełne małych piaszczystych plaż oraz niezwykłych formacji skalnych. Znajdziecie tutaj plaże z dostępem tylko przez hotel lub klub oraz ogólnodostępne. We Włoszech nie jest niestety tak na plażach na Cyprze, nie wszystkie plaże są publiczne. 

Do najlepszych darmowych plaż w tym regionie na pewno zalicza się Baia Di Mattinatella (plaża żwirowa, z pięknym widokiem i wypożyczalnią sprzętu) i pełno małych zatoczek w okolicy. Do hotelowych możemy zaliczyć Hotel Baia dei Faraglioni.

 

Pescoluse

 

Pescoluse

To jedna z najdalej wysuniętych plaż na południe Salento. Plaża jest szeroka i oczywiście piaszczysta z lazurową wodą. Pełno tutaj restauracji, kawiarni i wypożyczalni leżaków i parasoli. Plaża jest bardzo oblegana w sezonie, dlatego znajdźcie wcześniej miejsce na darmowych parkingu. To zdecydowanie jedna z najlepszych plaż w Apulii. Dobra plaża dla dzieci w Apulii.

 

Torre Guaceto

 

torre Guaceto

To naturalny obszar chroniony na północ od Brindisi, spokojne miejsce pełne zieleni, natury, pięknych plaż i lazurowej wody. Plaże znajdziecie na północy oraz jedną na południu. Możecie tutaj plażować, wypożyczyć łódkę, czy sprzęt do plażowania. Im dalej na wschód tym znajdziecie tutaj więcej spokoju.

Zaparkować możecie zaraz przy wyjeździe z drogi E55, parking kosztuje 5 EUR, a do tego pomiędzy parkingiem a plażami kursuje transport publiczny, który Was zawiezie na miejsce.

Jest to także jedna z plaż nudystów w Apulii

 

Spiaggia di Castello

 

Vieste plaza

Kolejna plaża na półwyspie Gargano, Spiaggia di Castello znajduje się obok Vieste. To długa, piaszczysta plaża z dużą ilością leżaków oraz parasoli. Plaża ma długość paru km i ciągnie się od Vieste na południe, aż do Lido di Portonuovo.

Na całej długości znajdziecie wiele klubów i restauracji, jeśli jednak szukacie spokojniejszych miejsc warto pomyśleć o mniejszej plaży na przykład na północ od Vieste w zatoczkach. 

Zaparkować możecie przy ulicy lub na płatnych prywatnych parkingach.

 

Lama Monachile

 

plaza Polignano a mare

Jeśli widzieliście pocztówki z Apulii, to zapewne znacie tą plaże – to żwirowa plaża w centrum Polignano a Mare, nie jest duża, jest BARDZO popularna ale ma dostęp w zasadzie do wszystkiego czego możecie sobie zamarzyć – jest zaraz obok centrum Polignano a Mare. Plaża otoczona jest klifami i stojącymi na nich kamieniczkami centrum. Jeśli chcecie znaleźć tutaj miejsce, warto przyjechać wcześniej by móc poplażować i wyszukać wolne miejsce parkingowe w mieście. Jeśli nie chcecie wchodzić na plażę bo nie lubicie tłumów, polecamy wejść sobie na pobliskie klify lub tarasy w mieście by móc podziwiać tą piękną plażę w Apulii.

Więcej o Polignano a mare i atrakcjach tego pięknego miasteczka w Apulii.

 

Plaże Monopoli

 

plaze Monopoli

Wokół Monopoli znajduje się wiele małych plaż idealnych do plażowania w prywatności. Znajdziecie tutaj wiele małych zatoczek, głównie na południe. W granicy krótkiego spaceru znajdują się tutaj takie plaże jak Porto Rosso, Cala Paradiso, Porto Verde, Porto Nero (kamienista). W większości plaże leżą przy jakimś klubie, jednak są też plaże bez zaopatrzenia. 

Jeśli chcecie zaznać spokoju, warto wyjść na plażę wcześniej, zatoczki są na tyle małe, że zazwyczaj wypełniają się prędko małą ilością turystów. Więcej o Monopoli i atrakcjach tego miasta.

 

Plaże Otranto

 

plaza Otranto

Otranto znane jest z doskonałych plaż w centrum, przy samym mieście znajduje się ich parę i są bardzo dobrze wyposażone. Niektóre z części plaż należą do klubów, ale spokojnie zaraz obok są ogólnodostępne i publiczne plaże. Znajdziecie tutaj też plaże dla dzieci. Są to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych plaż w Apulii. Więcej informacji o plażach Otranto.

 

Plaże Nudystów w Apulii

 

plaze nudystow Apulia

Najlepszym miejscem na opalanie się i kąpiel nago dla nudystów w Apulii zapewne będzie Torre Guaceto, gdzie w mniej zaludnionych miejscach na plaży tolerowany jest naturyzm. Apulia obfituje w wiele małych zatoczek z małymi piaszczystymi plażami idealnymi do plażowania nago – dlatego tam najlepiej szukać spokoju i naturyzmu w Apulii.

 

Najlepsze i najpiękniejsze plaże w Apulii, mapa

 

najpiekniejsze plaze Apulii

 

1) Capitolo 2) Plaże Monopoli 3) Plaża w Polignano a Mare 4) Baia Dei Turchi 5) Plaże w Otranto 6) Grotta della Poesia 7) Gallipoli 8) Mora Mora 9) Torre Dell’Orso 10) Baia delle Zagare 11) Plaże Vieste 12) Pescoluse 13) Torre Guaceto

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz