7 darmowe i tanie atrakcje w Bari i okolic, budżetowe i tanie zwiedzanie Bari - BelSole

7 darmowe i tanie atrakcje w Bari i okolic, budżetowe i tanie zwiedzanie Bari

Bari to piękne i zjawiskowe miasto na południu Włoch. Nie jest to też drogie miasto, dlatego łatwo będzie o tanie i darmowe atrakcje w Bari o okolicach. Jak zwiedzać Bari za darmo? Kiedy w Bari Muzea są za darmo? Gdzie tanio zjeść w Bari? Oto, budżetowy przewodnik po Bari. Zapraszamy.

 

Tanie zwiedzanie Bari?

 

Jak tanio zwiedzać Bari? Czy w Bari jest tanio? Zobaczycie, że da się znaleźć w Bari tanie i darmowe atrakcje bez dużego problemu! To jedno z najlepszych miejsc na budżetowe wakacje we Włoszech. Zapraszamy na tanie zwiedzanie Bari!

 

Bazylika Świętego Mikołaja

 

Bazylika San Nicola
Bazylika San Nicola

Na początek najsłynniejsza Bazylika w Bari, z najsłynniejszym Świętym Mikołajem z Bari. Jest to oczywiście prawdziwy Święty Mikołaj – nie jego fiński odpowiednik. Sama bazylika to jedna z największych budowli w Bari, ciężko ją ominąć i znajduje się w ścisłym centrum miasta. Zaraz obok Bazyliki znajduje się popularna statua przedstawiająca Świętego Mikołaja. Sama budowla to piękny przykład architektury romańskiej, w świątyni znajdują się relikwie Świętego Mikołaja. Wejście do Bazyliki jest darmowe.

 

Uliczki centrum Bari i bulwar Bari

 

Może i brzmi to banalnie i wydaje się zapychaczem – ale uliczki i bulwary w miasteczkach w Apulii to jedna z najlepszych atrakcji tych miejscowości. Charakterystyczna architektura w białych i kremowych kolorach a do tego wąskie uliczki i morska bryza wpływają, że są one według nas nawet ciekawsze niż te na północy Włoch. Polecamy przejść się głównie od Piazza del Ferrarese, przez Piazza Mercantile w kierunki Bazyliki Świętego Mikołaja, następnie Str. delle Crociate pod Bazylikę San Sabino, Zamek w Bari (pod zamkiem znajdziecie pyszne lody i granitę w Antica gelateria Gentile) i z tego miejsca możecie podejść pod Strada delle Orecchiette.

 

Domki Trulli

 

alberobello
Słynne Trulli w Alberobello

Domki Trulli to pierwsze co może kojarzyć się z Apulią i Bari. W samym Bari nie znajdziecie ich dużo, ale bez obaw jest ich pełno w całej Apulii i zazwyczaj podejście do takiego domku jest darmowe. Z założenia domki Trulli miały być domkami pomocnymi dla rolników na polu. Jednak znajdują się one także w centrach niektórych miast, takich jak na przykład Alberobello. Oczywiście największe ich skupienie znajduje się w Alberobello, do którego dojedziecie z Bari lub Monopoli komunikacja zbiorową lub samochodem. Bilet na autobus kosztuje 4,30 EUR. Niektóre z domków w środku zwłaszcza w części południowej miasta są także darmowe do zwiedzania w środku.

 

Strada delle Orecchiette 

 

orechiette

To uliczka i region centrum Bari gdzie znajdziecie słynne Nonny z Bari lepiące pierożki Orecchiette, podobne w kształcie do uszu. Możecie na żywo i za darmo zobaczyć jak lepione są te małe uszka. Możecie też je kupić, w zależności od stoiska – kosztują różnie, spokojnie znajdziecie w cenie 6 EUR za 1 kg.

 

Najlepsze plaże Apulii

 

baia dei Turchi

Okolice Bari, zwłaszcza na południe w pobliżu Monopoli i Polignano a Mare obfitują w małe urocze plaże. Za każdym razem jak jesteśmy w Apulii, musimy iść na plażę, nawet by tylko posiedzieć, napić się czegoś dobrego i zjeść kanapkę La Puccia. Morze w Apulii i plaże są wyjątkowe, w tej okolicy zazwyczaj są skryte w małych zatoczkach, plaże są piaszczyste z mnóstwem niskich klifów w pobliżu. Jeśli chcecie długiej piaszczystej plaży w okolicach Bari, polecamy podjechać na Capitolo.

Koniecznie zobaczcie listę najlepszych plaż w pobliżu Bari w Apulii 

 

Pobliskie miasteczka Monopoli i Polignano a Mare

 

plaża polignano a mare
Plaża w centrum przy zatoce

Nie ma porządnego zwiedzania Bari i okolic bez odwiedzenia Polignano a Mare z najsłynniejszą zatoką w Apulii i uroczego Monopoli. Co prawda przed słynną pandemią, Polignano a Mare chciało wprowadzić opłaty za wejście do centrum w sezonie, jednak pomysły te upadły. Dziś możecie zwiedzać te małe i urocze miasteczka za darmo. Według nas są to obowiązkowe miejsca na liście do zobaczenia w okolicy – do tego zwiedzanie centrów tych miasteczek jest w pełni darmowe!

Więcej o Polignano a Mare i atrakcjach oraz o Monopoli i atrakcjach miasta.

 

Katedra San Sabino

 

Katedra Świętej Sabiny

To kolejny z romańskich kościołów w Bari, wejście do niej podobnie jak do Bazyliki Świętego Mikołaja jest darmowe. Warto także odwiedzić odkrywkę archeologiczną pod świątynią w krypcie z charakterystycznymi bizantyjskimi motywami stojącymi w kontrze do surowej góry.

 

Gdzie tanio zjeść w Bari?

 

Puccia czy Panini

Macie szczęście jeśli chodzi o wybór miejsca, bo według nas Bari i okolice to jedno z najlepszych miejsc dla szukających taniego i jednocześnie dobrego jedzenia i restauracji w Bari. Każde Orecchiette zsosem pomidorowym w restauracji w Bari powinien kosztować maksymalnie 5 do 7 EUR. Jest to całkiem dobra cena za pełny obiad. Do tego dostajecie darmowe czekadełko w restauracji w postaci krążków tallari lub oliwek. Tańsze restauracje będą w okolicach Bari, najtańsze i najlepsze wino domowe (4 EUR za 1 l) jakie piliśmy było w Monte Sant’Angelo na Gargano.

 

Inne atrakcje Bari?

 

ile dni na Bari

Jeśli chcecie zobaczyć więcej atrakcji Bari, szczerze polecamy nasz wcześniejszy tekst o atrakcjach i zwiedzaniu Bari. Zobaczcie też co zjeść w Bari oraz co kupić w Bari. Polecamy!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz