Gdzie we Włoszech jest ciepło i najcieplej we wrześniu? Temperatura. Włochy i wrzesień, gdzie jechać? - BelSole

Gdzie we Włoszech jest ciepło i najcieplej we wrześniu? Temperatura. Włochy i wrzesień, gdzie jechać?

Wybieracie się zaraz po polskich wakacjach do Włoch na wycieczkę i chcecie zaznać dobrej pogody? Zastanawiacie się gdzie jest ciepło we Włoszech we wrześniu? Gdzie jechać do Włoch? Zapraszamy na przewodnik po najcieplejszych miejscach we Włoszech we wrześniu.

Jeśli chodzi o pogodę we Włoszech we wrześniu i jeśli chcecie wybrać najcieplejsze miejsce we Włoszech to musimy kierować się na południe. Oto najcieplejsze miasta i regiony Włoch we wrześniu:

 

Sycylia

 

sycylia wrzesień

To jeden z najpopularniejszych regionów we Włoszech, które można odwiedzić po wakacjach i wciąż napotkacie tutaj upały. Wrzesień na Sycylii to temperatury od 25 do 30 stopni Celsjusza. Natraficie także na dni, kiedy temperatura będzie wynosić nawet więcej niż 30 stopni Celsjusza. 

Jakie miejsca wybrać na wakacje we wrześniu na Sycylii? My polecamy Palermo, regiony Trapani, wyspy Egadzkie lub wschód Sycylii z Katanią, Syrakuzami i Taorminą

Jakie miejsca wybrać na plażowanie na Sycylii we wrześniu? Okolice Cefalu, Palermo lub wyspy Egadzkie będą idealne 🙂

 

Kalabria

 

plaże w Tropei

Kalabria to region Włoch na samym południu półwyspu apenińskiego. To jeden z najcieplejszych regionów Włoch we wrześniu – temperatury są tutaj podobne jak na sąsiedniej Sycylii. Możecie się spodziewać nawet 30 stopni Celsjusza na początku września (i więcej) oraz około 26 stopni Celsjusza na końcu września. Jakie miasteczko wybrać w Kalabrii we wrześniu? Jeśli chcecie wybrać najlepsze pod kątem temperatury i plaż miejsca polecamy półwysep Capo Vaticano, miasteczko Tropea czy Scillę

 

Apulia

 

Monopoli co zobaczyć

Apulia znajduje się po drugiej stronie półwyspu Apenińskiego na południu Włoch przy wybrzeżu Adriatyku. To uroczy region pełen pięknych plaż, winnic, gajów oliwnych oraz domków Trulli. Apulia to chyba nasz ulubiony region południa Włoch. Temperatury we wrześniu w Apulii będą podobne jak w Kalabrii, jednak słupki rtęci mogą pokazywać o 1 stopień mniej niż w sąsiednim regionie. Możecie przygotować  się na 30 stopni Celsjusza na początku września w Apulii i około 26 stopni Celsjusza na końcu miesiąca.

Gdzie lecieć do Apulii we wrześniu? My polecamy Otranto, Monopoli, Polignano a Mare oraz Vieste.

 

Toskania

 

San Gimignano

Toskania to nie jest pierwszy wybór ludzi chcących lecieć na plażę do Włoch – co prawda plaże są w Toskanii piaszczyste i szerokie, jednak o wieś się tutaj rozchodzi. Spędzić wrzesień na toskańskiej wsi, to jedna z najbardziej włoskich rzeczy możecie w swoim życiu zrobić. Temperatury we wrześniu w Toskanii zaczynają się od 30 stopni na początku miesiąca by spaść pod koniec do około 25 stopni Celsjusza.

Wyobraźcie sobie tylko spędzić ciepły wrześniowy wieczór przy kieliszku wina na wsi na agroturystyce we Włoszech. Polecamy!

Oto przykładowe najpiękniejsze miejscowości w Toskanii jakie polecamy.

 

Sardynia

 

To kolejna wyspa na naszym zestawieniu i tak samo jedno z najcieplejszych miejsc we Włoszech we wrześniu. Możecie liczyć na temperatury wynoszące nawet 31 stopni na początku miesiąca i na około 25 stopni na końcu września. Sardynia słynie z pięknych plaż, więc jest to super miejsce na kąpiel we wrześniu na plaży we Włoszech.  

Zobaczcie także najpiękniejsze miejscowości na Sardynii oraz najpiękniejsze plaże Sardynii.

 

Gdzie jest najcieplej we Włoszech we wrześniu

 

Jak widzicie jest co robić we Włoszech we wrześniu i jeśli zastanawiacie się jaki region Włoch wybrać we wrześniu i gdzie jechać, my polecamy najcieplejsze rejony czyli Sardynię, Sycylię, Kalabrię, Apulię i Toskanię. Nie oznacza to jednak, że nie należy brać pod uwagę także innych miejsc – nawet na północy Włoch powinno być cieplej niż w Polsce w tym samym okresie 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz