Cypr zimą 2021. Top 7 powodów by lecieć. Grudzień, styczeń czy luty?

Lato pewnie nas ominie, więc może Warto pomyśleć o wyjeździe poza sezonem? Cypr to wyspa z dobrym klimatem cały rok, warto więc lecieć na Cypr w zimie? Który miesiąc będzie najlepszy i kiedy pogoda i temperatura będą odpowiednie? Grudzień, styczeń czy może luty? Zapraszamy do lektury.

Pogoda na Cyprze w zimie 2021 – Pafos czy Larnaka?

cypr pogoda zima

To niewątpliwie najchłodniejszy okres na Cyprze, jednak nie jest on paradoksalnie zimny. Przynajmniej nie dla Polaka – zima na Cyprze to temperatury od 12 do 22 stopni Celsjusza powyżej zera. Czyli całkiem znośnie i ciepło porównując to do zimy w Polsce. Niestety jest także deszczowo, średnio około 8 dni deszczowych na miesiąc – ale i tak temperatura jest przyjemna. Pamiętajcie, że w kurortach takich jak Ayia Napa, będzie zdecydowanie mniej otwartych klubów czy też restauracji – lepiej wybrać większe miasto jak np Pafos lub Larnakę.

Na narty i deskę na Cypr

Czy wiecie, że na Cyprze możecie jeździć na nartach? Do dyspozycji w Górach Troodos macie 5 wyciągów. Jeździć możecie już od początku stycznia, aż do marca. Najlepsze trasy są na zboczach góry Olimp o wysokości ponad 1951 m n.p.m., znajduje się ona 2 km od kurortu Troodos. Łącznie na najwyższej górze Cypru jest ponad 4 km tras oraz 4 wyciągi. Koszt skipassa to 20 EUR za dzień.

Zobaczcie jak piękne są to trasy.

Wielokulturowe święta Bożego Narodzenia

Cypr to w głównej mierze kościół prawosławny i to najbardziej popularna religia tej wyspy. Jednak nie przeszkadza to także w obchodzeniu tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia obrządku kościoła katolickiego. Do tego całego tygla religijnego należy dodać wyznawców Islamu z północnego Cypru. Święta te są na pewno wyjątkowe, także menu jest interesujące, tradycyjnymi potrawami na Cyprze są: Zupa Cytrynowa, miodowo-daktylowe ciasteczka Melomakarona a także szaszłyki Souvla. Boże Narodzenie na Cyprze to wyjątkowy okres!

Spokój i niskie ceny

cypr apartament

Zima to okres z najmniejszą ilością turystów w całym roku. Nie zaznacie tłumów takich jak w lipcu czy sierpniu, uliczki i szlaki wreszcie są puste. Nie zaznacie też uciążliwych łodzi-imprezowni, krążących po głównych plażach Cypru. W grudniu, styczniu i lutym ilość turystów spada poniżej 100.000, gdzie w sezonie jest ich ponad 500.000 miesięcznie. Do tego wszystkiego ceny apartamentów i usług są niższe, za 2-pokojowy apartament z widokiem na morze na dwa tygodnie, zapłacicie poniżej 1000 PLN. Zobaczcie polskie apartamenty na Cyprze prowadzone przez polaków.

liczba turystów cypr

Flamingi na Cyprze

cypr flamingi

Pisaliśmy już o Flamingach na Cyprze, że najlepszym okresem kiedy możecie je zobaczyć jest właśnie zima i jesień. Te dostojne i egzotyczne ptaki są bardzo płochliwe, pamiętajcie o tym robiąc im zdjęcia – nie podchodźcie zbyt blisko. Flamingi w Europie możecie spotkać także nad Różowym Jeziorem Torrevieja w Hiszpanii.

Możecie je oglądać, aż do marca.

Natura dalej kwitnie

cypr góry

Jeśli jesteście fanami pieszych wycieczek i natury to także doskonały moment na wyjazd na Cypr. Wzgórza nadal są zielone a część roślin nawet kwitnie w tym okresie. Polecamy Wam trekking na półwyspie Akamas lub Dikarpaz. Pamiętajcie by jednak wcześniej sprawdzić czy będzie padać, bo dni deszczowych jest trochę na zimę na Cyprze.

Zakupy na Cyprze w Larnace, Pafos i Kyrenii

cypr zakupy

Cypr może nie jest znany z zakupów, jednak na tej małej niepozornej wyspie pełno jest luksusowych sklepów oraz galerii z dobrymi produktami. Po sezonie ceny są niższe, a po świętach zaczynają się wyprzedaże. Jeśli chcecie wiedzieć co kupić na Cyprze, przeczytajcie nasz artykuł Co warto kupić na Cyprze? Top 15 produków.

Do tego zobaczcie jak pogoda kształtuje się na te 3 miesiące:

Grudzień na Cyprze – pogoda i temperatura

cypr grudzień

Pogoda w grudniu na początku miesiąca może być bardzo przyjemna – nawet powyżej 22 stopni Celsjusza powyżej zera. W nocy natomiast spada do około 10 stopni Celsjusza powyżej zera. Dni deszczowych w całym miesiącu jest około 9. Im później, tym temperatura jest niższa. Przyda się kurtka na wieczór oraz parasol na wszelki wypadek.

Cypr i styczeń – dlaczego warto? 

cypr styczeń

W styczniu temperatury mogą spaść do 14 stopni Celsjusza powyżej zera.  Jednak znajdą się też dni, kiedy słupek rtęci pokaże aż 18 kresek. Deszczu jest tyle samo ile w grudniu, jednak nie jest on męczący. W interiorze zaczyna padać już śnieg, więc może warto pomyśleć o sportach zimowych?

Cypr w lutym – pogoda na zimę

cypr luty

Luty podobnie jak styczeń to miesiąc stabilny pod względem temperatury – od 13 do 20 stopni Celsjusza powyżej zera. Deszczu jest trochę mniej niż w styczniu, jednak dalej koło 7-8 dni na miesiąc.

Zobacz także:

Dodaj komentarz