Jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii w 2021, kiedy będzie i czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii w 2021, kiedy będzie i czy jest odwołany?

Jeśli chcecie wybrać się na kiermasz świąteczny w Kolonii powinno zainteresować Was kiedy będzie jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii w 2021 i czy jest on może odwołany. Opowiemy Wam także gdzie jest kiermasz oraz co możecie tam ciekawego zobaczyć.

Jarmark w Kolonii określany jest jako jeden z najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech, obok Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie czy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie. Jest to w końcu 4 pod względem wielkości miasto w Niemczech.

Historia Kiermaszu Świątecznego w Kolonii jest dość skomplikowana, bo teoretycznie jej geneza sięga 1820 roku, jednak tak na prawdę obecne najpopularniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Kolonii to kwestia lat 70 ubiegłego wieku.

 

Kolonia, kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy, znamy daty!

jarmark świąteczny w Kolonii

Jarmark Bożonarodzeniowy obok Katedry w Kolonii

Wróćmy do pytania najważniejszego, czyli kiedy jest Kiermasz Świąteczny w Kolonii w 2021? Daty są następujące: Jarmark bożonarodzeniowy obok Katedry rozpoczyna się 22 listopada 2021 roku, natomiast kończy się 23 grudnia 2021. 

Oficjalne otwarcie Jarmarku będzie oczywiście 22 listopada o 11:00 (wstępnie) a oficjalnie o 19:00 na którą to godzinę zaplanowano główne wydarzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Mieście

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kolonii na Alter Markt zaczyna się także 22 listopada i także kończy się 23 grudnia 2021 roku (część świąteczna), a trwa aż do 9 stycznia w części noworocznej.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Neumarkt

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kolonii na Alter Markt zaczyna się także 22 listopada i także kończy się 22 grudnia 2021 roku

 

Czy Jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii jest odwołany i się odbędzie?

Oczywiście w dzisiejszych czasach nic nie jest pewne, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy Wam powiedzieć, że się on odbędzie i nic się nie zmieni w terminarzu. Powinniście pamiętać o greenpassie na wszelki wypadek, jeśli ktoś będzie od Was go wymagał.

Zobaczcie jak wygląda sytuacja na jarmarkach w: Berlinie, Dreźnie lub Monachium.

 

Gdzie jest Jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii?

W mieście w tym czasie funkcjonuje parę Jarmarków Bożonarodzeniowych, głównym jest oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy w Kolonii przy Katedrze na Roncalliplatz, kolejnym jest ten pomiędzy Alter Markt i Heumarkt na Starym mieście. Możecie też podjechać na Jarmark Aniołów troszkę oddalony od centrum w Neumarkt.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz