Jarmark Bożonarodzeniowy w Lipsku w 2021, kiedy jest i czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lipsku w 2021, kiedy jest i czy jest odwołany?

Wybieracie się na Jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku i zastanawiacie się kiedy jest i czy jest odwołany? Oto wszystkie informacje o Kiermaszu Świątecznym w Lipsku w 2021

Jest to jeden z najstarszych takich kiermaszów świątecznych w Niemczech, datuje się jego początek na 1458 rok. Dzieli się on na kilka części rozsianych po centrum Lipska, jest jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Jego główną częścią jest sekcja na Marktplatz czyli rynku, gdzie znajdziecie piękną choinkę. Zwiedzający mogą posłuchać wyjątkowego tradycyjnego występu puzonistów granego na balkonie Ratusza codziennie o 18:00 w piątki o 19:00 oraz w soboty i niedziele o 13:00 i 19:00. Czeka na Was ponad 300 stoisk świątecznych z jedzeniem i pamiątkami! Wróćmy jednak do tego, kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Lipsku?

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku? Znamy daty!

 

jarmark_bozonarodzeniowy w lipsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lipsku póki co nie jest odwołany i zapowiedziano go na przełom listopada i grudnia. Dokładne daty wyglądają następująco: Start jarmarku bożonarodzeniowego w Lipsku jest 23 listopada 2021, a koniec kiermaszu 23 grudnia 2021. Jarmark Bożonarodzeniowy 23 listopada 2021 startuje o 17:00.

W jakich godzinach jest czynny jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku?

Oto godziny otwarcia kiermaszu świątecznego w Lipsku w 2021:

Od niedzieli do czwartku: od 10:00 do 21:00
Piątek oraz sobota: od 10:00 do 22:00

 

Czy jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku jest odwołany?

Oczywiście nic do końca nie wiadomo przez wiadomo jaką chorobę, jednak póki co na 99% nic się nie zmieni i spokojnie możecie planować wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Lipska w 2021 roku. Zobaczcie jak wygląda sytuacja na jarmarkach w: BerlinieDreźnie, Kolonii, lub Monachium.

 

Lipsk, jarmark bożonarodzeniowy, gdzie zaparkować?

Żeby ułatwić Wam dostęp do jarmarku, Lipsk zachęca do parkowania na parkingach Park&Ride w mieście, podstawione będą odpowiednie środki transportu z rubieży miasta do centrum. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.leipzig.de/umwelt-und-verkehr/unterwegs-in-leipzig/auto-motorrad-und-reisemobile/park-ride/

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz