Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie w 2021, kiedy jest i czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie w 2021, kiedy jest i czy jest odwołany?

Jeśli zastanawiacie się kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie oraz czy będzie on odwołany, mamy dla Was odpowiedzi! Znaleźliśmy także wiele praktycznych informacji, jak gdzie zaparkować przy jarmarku bożonarodzeniowym we Frankfurcie, jakie są godziny otwarcia i wiele innych.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie ciągnie się przez dużą część centrum miasta, jego historia sięga 1393 roku! Jeśli będziecie na kiermaszu świątecznym, koniecznie kupcie sobie lub dziecku jeden z tutejszych słodkich specjałów, zabawkę lub kulę śnieżną. Do jedzenia i kupienia na jarmarku bożonarodzeniowym we Frankfurcie polecamy Bethmaennchen lub Brenten czyli ciastko z marcepanem oraz  Quetschemaennchen czyli figurkę z bakalii.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie?

 

Jak co roku kiermasz świąteczny we Frankfurcie odbywa się w czasie okolic Bożego Narodzenia, podobnie jak inne jarmarki w Niemczech. Póki co wszystko wskazuje na to i takie są oficjalne daty podawane przez miasto Frankfurt, iż Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach: 22 listopada 2021 do 22 grudnia 2021. 

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego we Frankfurcie

Jak czynny jest kiermasz świąteczny we Frankfurcie? W jakich godzinach? Oto stan na dzień dzisiejszy: Poniedziałek – Sobota: 10:00 – 21:00, niedziela: 11:00  – 21:00

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie jest odwołany?

 

Nic nie wskazuje póki co na to, iż jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie ma być odwołany w 2021 roku, organizatorzy jednak dają sobie taką furtkę, jeśli sytuacja będzie ciężka. Na razie nie musicie się martwić, że kiermasz świąteczny we Frankfurcie się nie odbędzie.

 

Parkowanie przy jarmarku bożonarodzeniowym we Frankfurcie

 

Frankfurt posiada parę parkingów w okolicy Jarmarku Bożonarodzeniowego, część z nich jest bardzo blisko samego kiermaszu. Najbliższy Hauptwache Car Park znajduje się przy Kornmarkt 10, jedna godzina kosztuje 2,50 EUR – miejsc jest 424.

parkowanie jarmark bozonarodzeniowy frankfurt

Jeśli interesuje Was nie tylko to kiedy odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy w Frankfurcie, sprawdźcie też inne jarmarki niemieckie:

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz