Jarmark Bożonarodzeniowy w Merano w 2022. Kiedy będzie czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Merano w 2022. Kiedy będzie czy jest odwołany?

Jarmark w Merano to jeden z najlepszych kiermaszów świątecznych w Tyrolu i we Włoszech. Kiedy jednak jest jarmark świąteczny w Merano? Czy się odbędzie czy może jest odwołany? Oto nasz poradnik.

 

Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Merano? Znamy Daty!

Zwyczajowo kiermasze świąteczne we Włoszech i południowym Tyrolu zaczynają się w listopadzie a kończą na początku następnego roku, w okolicach święta Trzech Króli. Nie inaczej jest teraz, w tym znanym włoskim uzdrowisko jakim jest Merano. Kiermasz Bożonarodzeniowy w Merano zacznie się 25 listopada, a zakończy 6 stycznia następnego roku. Podobnie jak jarmark bożonarodzeniowy w Bolzano czy kiermasz świąteczny w Vipiteno.

 

Godziny otwarcia kiermaszu w Merano

Niestety nie podano jeszcze do oficjalnej informacji od której do której godziny targ bożonarodzeniowy w Merano jest otwarty, ale spokojnie – na pewno będzie czynny od rana do późnych godzin wieczornych. Nie ma nic lepszego niż wieczór, zapach piernika cynamonu i wina w Merano w Święta! 

 

Gdzie jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Merano?

merano kiermasz świąteczny

Jarmark w Merano znajduje się w samym centrum tego małego włoskiego miasteczka zaraz przy bulwarze Passirio. Jak dojechać do jarmarku bożonarodzeniowego w Merano? Najlepiej samochodem lub pociągiem. Pociągi kursują z Bolzano co około 30 min, więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.suedtirolmobil.info/en/. 

 

Jak dojechać samochodem i gdzie zaparkować w Merano?

Merano znajduje się około 30 km na północ od Bolzano, najlepiej tutaj dojechać autostradą A22 (więcej o autostradach we Włoszech) a następnie zjechać w Bolzano na trasę SS38 gdzie po 25 km możecie zjechać na Merano centro / Meran Zentrum.

Polecamy Wam dwa parkingi w merano – jeden to Parcheggio Terme w samym centrum z godziną w cenie około 2,80 EUR. Drugi trochę dalej od jarmarku bożonarodzeniowego w Merano to Karl-Wolf-Parkplatz, z ceną około 2,20 EUR za godzinę.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz