Targ Bożonarodzeniowy we Florencji w 2022. Kiedy jest jarmark? Czy się odbędzie? - BelSole

Targ Bożonarodzeniowy we Florencji w 2022. Kiedy jest jarmark? Czy się odbędzie?

Florencja znajduje się daleko od Alp, jednak jest tutaj jeden z popularniejszych jarmarków świątecznych we Włoszech. Kiedy odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy we Florencji? Gdzie jest? Czy się odbędzie? Oto nasz świąteczny poradnik ze stolicy Toskani.

Czy we Florencji jest jarmark świąteczny?

Jarmark Bożonarodzeniowy we Florencji zazwyczaj odbywa się przy kościele Santa Croce niedaleko Galerii Uffizi. Znajdziecie tutaj wiele stanowisk z jedzeniem, pamiątkami i rzemiosłem. Warto zakupić sobie coś z trufli, czy to oliwę truflową czy same trufle. Na targu swoje stanowiska mają także wystawcy z innych krajów. Zobaczcie co Włosi jedzą na Święta Bożego Narodzenia.

Uważajcie w tłumie na kieszonkowców! Jest tutaj dość tłoczno!

Kiedy odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy we Florencji?

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji o tym kiedy będzie kiermasz świąteczny we Florencji – jednak możemy się spodziewać, że zacznie się w okolicach końca listopada a zakończy się zaraz przed świętami lub 6 stycznia. To zależy od władz miasta.

Jeśli jesteście zniecierpliwieni, warto zajrzeć na inne Świąteczne jarmarki, na przykład w Bolzano czy Trydencie.

 

Czy targ świąteczny we Florencji się odbędzie? Czy jest odwołany?

Zważywszy na brak informacji o tym kiedy będzie jarmark, nie ma także informacji czy w tym roku będzie on odwołany. Władze Florencji nie podały jeszcze do publicznej informacji Czy kiermasz we Florencji się odbędzie.

 

Gdzie jest jarmark świąteczny we Florencji?

Kiermasz Bożonarodzeniowy we Florencji jest w samym centrum miasta obok Bazyliki Santa Croce. Będąc obok, koniecznie wejdźcie także do świątyni! To około 18 minut spacerem z Dworca Głównego we Florencji oraz około 5 min drogi z Galerii Uffizi.

 

Warto odwiedzić ten jarmark świąteczny, sama Florencja jest romantyczna w okresie świątecznym – tym bardziej w takim miejscu jakim jest kiermasz bożonarodzeniowy we Florencji. Wino w dłoń, pączki w dłoń i do zwiedzania Florencji!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz