Kiedy jechać do Albanii? Jak pogoda jest w Albanii w lipcu, sierpniu i wrześniu? - BelSole

Kiedy jechać do Albanii? Jak pogoda jest w Albanii w lipcu, sierpniu i wrześniu?

Kiedy wybieramy się na urlop, to chcemy mieć piękną, słoneczną pogodę. Do tego temperatura wody powinna być przyjemna i nie powinno wiać. W Polsce rzadko kiedy występują te wszystkie czynniki naraz. A jak jest w Albanii? Kiedy jechać do Albanii by była idealna aura? Jaka pogoda jest w Albanii w lipcu, sierpniu i wrześniu?

 

Kiedy jechać do Albanii?

 

Albania lato

W Albanii panuje klimat Śródziemnomorski. Oznacza to, że występują dobrze nam znane 4 pory roku. Jesień w tym kraju jest łagodna i deszczowa. Temperatury są dość wysokie jeszcze w październiku, natomiast od listopada już się ochładza. Najbardziej deszczowym miesiącem jest grudzień. Zima w Albanii jest chłodna i wilgotna. Choć temperatury minusowe są najczęściej tylko w górach. Zdarzają się tam też opady śniegu. Na wiosnę stopniowo rośnie temperatura. Do czerwca opady atmosferyczne są duże, potem powoli ustają. Latem w Albanii jest bardzo gorąco i dość sucho.

 

Jaka jest pogoda w Albanii w lipcu

 

Lipiec w Polsce jest nie do przewidzenia, za to w Albanii zaczyna się szczyt sezonu. Temperatura powietrza wynosi średnio 29 stopni Celsjusza w dzień i 22 – w nocy. Woda jest przyjemnie ciepła ma ok. 24 stopnie. W lipcu w Albanii jest 28 dni bezdeszczowych, a słońce świeci średnio przez 15 godzin dziennie. W lipcu też jest najwyższy index promieniowania UV, który wynosi 9. Nie zapominajcie więc o piciu dużej ilości płynów, smarowania się kremem z wysokim faktorem oraz nakrywaniu góry. Może warto odwiedzić najlepsze albańskie plaże!

 

Jaka jest pogoda w Albanii w sierpniu

 

Jak wygląda kolejny miesiąc wakacyjny w Albanii? Podobnie jak w lipcu, w sierpniu również możecie liczyć na wysokie temperatury. Najniższa temperatura, jaką możesz zobaczyć na termometrach w sierpniu to 22 stopnie Celsjusza w nocy, a najwyższa – 25 stopni w dzień. Pamiętajcie, że wartości podawane się w cieniu. Zatem odczuwalna temperatura będzie sporo wyższa. Jeśli kochacie sporty wodne i nurkowanie, to w sierpniu woda w morzu jest przyjemnie ciepła – ma ok. 24 stopnie. Również jak w poprzednim miesiącu, jest taka sama liczba dni bezdeszczowych – średnio 28. Jednak słońce świeci o 1 godzinę krócej, zatem możecie się opalać tylko 14 godzin dziennie.

 

Jaka jest pogoda w Albanii we wrześniu

 

W Polsce we wrześniu kończą się wakacje i powoli zaczyna się jesień. Za to w Albanii możecie liczyć nadal na piękną pogodę. Dodatkowo będzie już po szczycie sezonu, zatem plaże nie będą już tak oblegane przez turystów. Jakiej pogody dokładnie można się spodziewać? We wrześniu temperatura powietrza wynosi przeciętnie 23 stopnie Celsjusza w dzień i 20 stopni w nocy. Również woda jest nadal ciepła – ma ok. 23 stopnie, czyli tyle samo co powietrze. Jednak musicie się liczyć z opadami deszczu. Nie jest ich dużo – średnio 9 dni w ciągu miesiąca. W pozostałe dni świeci słońce, do tego przez 12 godzin. 

Wrzesień to też czas zbiorów w Albanii! Zobaczcie co warto zjeść w Albanii z lokalnej kuchnii.

 

Zatem kiedy jechać do Albanii? Dobra pogoda jest od maja do października, ale najlepsze miesiące do plażowania to zdecydowanie lipiec i sierpień. Wtedy jest gorąco i sucho. Wrzesień również jest piękny, ale trzeba wziąć pod uwagę tych 9 dni deszczowych. Które mogą wypaść akurat podczas naszego urlopu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz