Kiedy jechać do Czarnogóry? Jaka pogoda jest w Czarnogórze w lipcu, sierpniu i wrześniu? - BelSole

Kiedy jechać do Czarnogóry? Jaka pogoda jest w Czarnogórze w lipcu, sierpniu i wrześniu?

Jaka będzie pogoda? To najważniejsze pytanie przed wyjazdem na wyczekany urlop. Wprawdzie zmiany klimatu, coraz częściej płatają pogodowe figle, to są takie miejsca, gdzie latem jest pewna aura. Sprawdzamy, kiedy jechać do Czarnogóry, oraz jaka pogoda jest w Czarnogórze w lipcu, sierpniu i wrześniu?

 

Jaki jest klimat w Czarnogórze?

 

Czarnogóra temperatura

Pomimo tego, że Czarnogóra jest niewielkim krajem, to klimat jest tam bardzo zróżnicowany. Na obszarze tego kraju są 3 strefy klimatyczne. Wybrzeże Adriatyku to klimat śródziemnomorski, z suchymi i upalnymi latami. Region Centralny to strefa kontynentalna, z pogodą przypominającą tą w Polsce. Choć temperatury są odrobinę wyższe. Region Północny obejmuje Góry Dynarskie, gdzie spotkamy się z niższymi temperaturami, jakie daje klimat subalpejskim. Takie warunki sprawiają, że Czarnogóra jest atrakcyjna przez cały rok. A jaka pogoda jest w Czarnogórze w wakacje?

 

Jak pogoda jest w Czarnogórze w lipcu?

 

Czarnogóra lipiec

Lipiec to początek szczytu urlopowego. Nad morzem zaczynają się upały – możecie spodziewać się temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza w dzień i ok. 21 w nocy. Woda jest przyjemnie ciepła, ma 23 stopnie. Słońce świecie średnio przez 15 godzin dzienne, przez 26 dni. W górach oczywiście jest odrobinę chłodniej – ok. 26-28 stopni, więcej też jest deszczowych dni.

 

Jak pogoda jest w Czarnogórze w sierpniu?

 

Czarnogóra sierpień

Lubicie zwiedzać? To zdecydowanie odradzamy sierpień. Średnia temperatura w stolicy kraju – w Podgoricy może dochodzić nawet do 40 stopni Celsjusza. Pijcie dużo podczas takich upałów, nie zapomnijcie sprawdzić czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu. Niewiele mniej jest na wybrzeżu: średnia wartość temperatur wynosi ok. 32 stopnie w ciągu dna i ok. 22 w nocy. Woda również jest ciepła ma ok. 26 stopni. Słońce operuje przez ok. 12 godzin dziennie. W sierpniu mieszkańcy Czarnogóry mają wakacje, więc na plażach będzie bardzo tłoczno. Niektórzy z Was pytali, więc wyjaśniamy, że Czarnogóra ma oczywiście dostęp do morza.

Chcecie uciec od upałów? Jedźcie w góry. Średnie wartości temperatur w tym rejonie to: ok. 25 stopni za dnia oraz 15 stopni w nocy.

 

Jak pogoda jest w Czarnogórze we wrześniu?

 

Czarnogóra wrzesień

W Polsce we wrześniu czuć już nadchodzącą jesień, a jak pogoda jest w Czarnogórze? Powoli mija szczyt sezonu, dzieci i młodzież wróciła już do szkoły, a rodzice do pracy. Jednak nadal jest tu piękna pogoda. Na wybrzeżu temperatura ciągle dochodzi do prawie 30 stopni Celsjusza w dzień i 16 w nocy. Woda jest dobra do pływania – ma ok. 24 stopnie. Słońce świecie przez 22 dni w miesiącu i 12 godzin dziennie. Wrzesień to idealna pora na górskie wędrówki – temperatura powietrza wynosi średnio ok. 15 stopni w ciągu dna i ok. 8 w nocy. Minusem są częste przelotne opady deszczu.

 

Kiedy jechać do Czarnogóry?

 

Jeśli chcecie plażować, to jedźcie w lipcu i sierpniu. W Góry Dynarskie najlepiej jest wybrać się we wrześniu. A co ze zwiedzaniem? Lato to jednak najmniej przyjazna pora roku na spacery po gorących, acz przepięknych czarnogórskich miasteczkach.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz