Top 8: Najpiękniejsze plaże w Czarnogórze, gdzie się kąpać? - BelSole

Top 8: Najpiękniejsze plaże w Czarnogórze, gdzie się kąpać?

Nie chcecie po raz kolejny jechać do Chorwacji? Byliście już w Albanii? To czas na Czarnogórę. Znajdziecie tu piękne widoki, historyczne miasteczka, tajemnicze góry i… plaże. Przedstawiamy Wam najpiękniejsze i najlepsze plaże w Czarnogórze.

 

Pojęcie piaszczystej plaży

Na wstępie musicie wiedzieć, że pojęcie piaszczystej plaży jest bardzo względne. Dla wielu Czarnogórców piaszczysta plaża oznacza drobniutki piasek, ale i żwirek, a nawet gruby żwir. Dlatego wybierając ofertę wakacyjną najlepiej dokładnie dopytać o rodzaj piasku. Pamiętajcie też, że najcieplejszy okres w Czarnogórze to miesiące lipiec, sierpień i wrzesień, jeśli pragniecie też kąpieli słonecznych.

 

Plaża w zatoce Jaz

 

jaz Czarnogóra

Jaz to najpopularniejsza plaża w Czarnogórze. Znajduje się ok. 6 km od Starego Miasta Budvy. Liczy ok. 1200 m długości, z czego 300 metrów jest wydzielone dla nudystów. W weekendy przyjeżdżają tutaj odpoczywać mieszkańcy Budvy. Piasek ma formę drobnego żwirku, choć zdarzają się fragmenty z prawdziwym „piaskiem”. Miejsce to jest znane nie tylko z urokliwej plaży, ale też licznych imprez kulturalnych, festiwali i koncertów. „Na Jazu” występowały takie gwiazdy jak np. Lenny Kravitz, Madonna, a nawet The Rolling Stones.

Przy plaży jest cała niezbędna infrastruktura: parking, pole kempingowe, restauracje i bary oraz sklepy. Jeśli chcecie wiedzieć ile będziecie musieli zapłacić za zakupy w Czarnogórze, sprawdźcie post o cenach w Czarnogórze w 2021

 

Sveti Stefan

 

sveti stefan Czarnogóra

Idylliczna panorama tej małej wysepki zachęca do plażowania na piasku czy kąpieli w ciepłych wodach morza. Sveti Stefan to znany i popularny oraz przede wszystkim drogi kurort w XV-wiecznej wiosce. Polecamy jeśli lubicie luksus i piękne widoki w Czarnogórze. 

Ośrodek Aman Sveti Stefan posiada 58 pokoi gościnnych, domków i apartamentów, w tym 8 apartamentów, które są częścią Villa Miločer. 

Cena za tydzień w sezonie to nawet 5 000 do 7 000 USD.

 

Plaża Murici

 

murici plaża

Kto powiedział, że plaże muszą być nad morzem – jeziora są równie dobre! Mamy dla Was wyjątkową propozycją w postaci pięknej plaży w Czarnogórze nad jeziorem Szkoderskim graniczącym z Albanią. Znajduje się ona obok miejscowości Donji Murići, około 12 km od Virpazar.

 

Plaże Petrovac

 

petrovac plaża

Petrovac to mała miejscowość na wybrzeżu pomiędzy Budva i Bar. Pełno jest tutaj długich plaży oraz tych mniejszych ukrytych w zakątkach skał. Najpopularniejsza jest plaża Plaża Petrovac w centrum miasta, pełna infrastruktury, wypożyczalni czy kawiarni. Polecamy jednak odnaleźć małe ukryte skarby w zakątkach klifów w niedalekiej odległości od miasta.

Velika plaza

 

wielka plaża Czarnogóra

Jest to jedna z najdłuższych plaż w Europie – ma ok. 13 km długości. Ciągnie się od miasta Ulcinj i dalej na południe, aż do granicy z Albanią. Jest to jedyna naturalna piaszczysta plaża w Czarnogórze. Piasek jest koloru szarego i ponoć ma właściwości lecznicze. Wzdłuż plaży rośnie las sosnowy, a w nim znajdują się kempingi i pensjonaty. Jak zgłodniejecie to na plaże znajdziecie beach bary i sezonowe restauracyjki. Okolica słynie też z dobrych warunków do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Jeśli nie macie swojego sprzętu – z łatwością go wypożyczycie.

Dobra plaża dla dzieci w Czarnogórze.

 

Ada Bojana

 

Ada Bojana

Szukacie spokoju? Zapraszamy na wyspę Ada Bojana. Znajduje się ona 15 km od Ulciny, prawie przy granicy z Albanią. Wyspa ma trójkątny kształt, utworzony przez deltę rzeki Bojany. Dwie jej strony leżą nad rzeką, trzecia sąsiaduje z morzem. Plaża jest piaszczysta i ma ok. 3 km długości. Ada Bojana znana jest z kurortu dla nudystów. Jeśli wolicie zostać w ubraniach – też znajdziecie miejsce dla tekstylnych.

 

Zenska plaza

 

zenska plaza Czarnogora

350 m na południe od Małej plaży w miejscowości Ulcinj znajdziecie kolejną plażę dla nudystów. Na Zenską plazę mają wstęp wyłącznie kobiety. Do tego za wejście trzeba zapłacić (ok. 1,5 EUR). Plaża położona w urokliwej zatoczce, ale jest kamienista. Jak mówią niektórzy, jest tu leczniczy miks soli morskiej, radu i siarki, który pomaga w leczeniu niepłodności.

 

Najpiękniejsze plaże w Czarnogórze: Becici

 

Becici

Becici to piaszczysta plaża, położona ok. 2 km od Budvy w kierunku Petrovca. Ma długość ok. 1950 m. Co ciekawe w 1935 roku zdobyła Grand Prix (Złota Palma) jako najpiękniejsza plaża Europy. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada, którą można dojść do Starego miasta w Budvie.

Pamiętajcie, że choć większość plaż jest rozdzielona pomiędzy hotelami, to wstęp z reguły jest bezpłatny. Zapłacić musicie jedynie za leżaki albo parasole.

 

Najlepsze plaże w Czarnogórze

 

Czarnogóra plaże

 

1) Plaża Jaz 2) Sveti Stefan 3) Murici plaża 4) Plaże Petrovac 5) Velika plaza 6) Ada Bojana 7) Becici

 

Nie tylko Czarnogóra…

 

Albania także posiada piękne plaże i warto zainteresować się odwiedzeniem południowego sąsiada Czarnogóry. Zobaczcie najlepsze plaże Albanii – warto!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz