Lotnisko Paryż Orly jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Orly - BelSole

Lotnisko Paryż Orly jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Orly

Przygotowaliśmy dla was przewodnik po transporcie z lotniska Paryż Orly do centrum miasta. Opowiemy jak dostać się do lotniska Paryż Orly z centrum czy na lotnisko w Paryż Charles Orly jedzie pociąg. Zapraszamy!

Lotnisko Orly – dojazd

Lotnisko Orly, znajduje się około 15 kilometrów na południe od centrum Paryża. Dojechać można tam pociągiem, tramwajem, autobusem lub taksówką. Poniżej przedstawimy wady i zalety każdego z tych rozwiązań. Sprawdźcie, czy przypadkiem nie lecicie na inne popularne lotnisko w Paryżu, jakim jest lotnisko Beauvais w okolicy czy najbardziej popularne lotnisko w stolicy Francji — lotnisko Charles de Gaulle.

Z lotniska Paris Orly do centrum Paryża pociągiem

Z lotniska Orly do centrum Paryża łatwo dostać się pociągiem RER B. Połączenie kolejowe między centrum Paryża (stacje Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame, Gare du Nord) a lotniskiem Paryż-Orly. Na stacji docelowej bezpłatne autobusy (OrlyVal) zawiozą nas na właściwy terminal.

Pociągi odjeżdżają co 4-7 minut między 6 rano a 11:35 w nocy. Koszt przejazdu to 12.10 EUR. Całość przejazdu na lotnisko zajmie między 25 a 35 minut.

Zalety:

 • dostępność – częste przejazdy
 • niska cena i szybki czas przejazdu na lotnisko

Wady:

 • brak bezpośredniego dojazdu na lotnisko (konieczność transferu autobusem)
 • popularność (pociąg może być zatłoczony)

Z lotniska Paris Orly do centrum Paryża tramwajem

Tramwaj linii numer 7 łączy stację metra Villejuif-Louis Aragon (końcowy przystanek linii metra numer 7 w Paryżu) z miejscowością Athis-Mons przez przystanek Orly 4. Linia przebiega przez lotnisko Paryż-Orly z przystankiem na terminalu 4. Czas podróży w sumie wyniesie średnio godzinę i 20 minut. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja. Jeśli podróżujemy bezpośrednio z ostatniego przystanku 7 linii metra, koszt samego biletu na tramwaj to 1.90 EUR, jeśli musimy doliczyć koszt biletu na metro, całość będzie kosztować 3.80 EUR.

Zalety:

 • niska cena

Wady:

 • najdłuższy czas przejazdu

Z lotniska Paris Orly do centrum Paryża autobusem

Jak większość lotnisk, port lotniczy Orly w Paryżu posiada w swojej ofercie usługę autobusów transferowych. Autobusy te nazywają się OrlyBus. Podróż tym środkiem transportu będzie trwać około 30 minut, a koszt wyniesie 9.50 EUR. W Paryżu autobusy zatrzymują się na Dworcu Autobusym w Paryżu, na stanowiskach 1,2 oraz 4. Autobusy zatrzymują się także na przystanku Plac Denfert-Rochereau, gdzie można także przesiąść się na pociąg oraz metro.

Zalety:

 • bardzo szybki dojazd na lotnisko

Wady:

 • uzależnienie od korków

Z lotniska Paris Orly do centrum Paryża taksówką

Z lotniska Paryż Orly do centrum Paryża bardzo łatwo dojedziemy taksówką. W zależności od celu podróży koszt dojazdu do centrum Paryża będzie wynosił między 32 a 37 EUR. Czas przejazdu powinien oscylować w granicach 30 minut, ale jest to uzależnione często od korków. Wyjazd w godzinach szczytu może znacznie wydłużyć czas przejazdu!

Zalety:

 • wygoda
 • odbiór z dowolnego miejsca w Paryżu

Wady:

 • wysoka cena
 • korki

Dojazd z lotniska Paryż Orly do centrum Paryża, podsumowanie

Najlepszą formą dojazdu do centrum Paryża z lotniska Paryż Orly naszym zdaniem jest dojazd pociągiem RER B. To szybka i ekonomiczna opcja podróży do centrum miasta z lotniska Orly.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz