Lotnisko Paryż Beauvais, jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Paryż Beauvais - BelSole

Lotnisko Paryż Beauvais, jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Paryż Beauvais

Przygotowaliśmy dla was przewodnik po transporcie z lotniska Paryż Bauvais do centrum miasta. Opowiemy jak dostać się do lotniska Paryż Beauvais, jak dojechać do centrum oraz czy na lotnisko w Beauvais jedzie pociąg. Zapraszamy!

Lotnisko Paris Beauvais dojazd

W przeciwieństwie do miasteczka Beauvais Paryż nie leży blisko tego lotniska. Odległość między lotniskiem Paris Beauvais a centrum francuskiej stolicy wynosi 90 kilometrów, a podróż samochodem zajmuje średnio około 1 godzinę i 20 minut. Centrum miasta Beauvais oddalone jest o zaledwie 5 kilometrów (12 minut). Poniżej jednak przedstawiamy zestawienie możliwych środków transportu do Paryża z lotniska w Beauvais. Sprawdźcie czy przypadkiem nie lecicie na inne popularne lotnisko w Paryżu, jakim jest lotnisko Charles de Gaulle.

Z lotniska Paris Beauvais do centrum Paryża autobusem transferowym

Najwygodniejsza opcja dojazdu do centrum Paryża z lotniska Paris Beauvais. Jest to usługa oferowana przez lotnisko, zwana też autobusem lotniskowym AEROBUS. Przejazd transferem zajmuje średnio godzinę i 15 min a rozkład jazdy dostosowany jest do lotów danego dnia! Autobusy kursują praktycznie non -stop, a bilet można kupić wcześniej przez Internet. Im szybciej zdecydujemy się na zakup, tym taniej. Ceny oscylują między 16 a 19 EUR. W Paryżu autobusy transferowe z lotniska zatrzymują się przy parkingu Pershing przy Porte Maillot, bardzo blisko stacji kolei RER (linia C) i metra (linia 1).

Zalety:

 • brak przystanków po drodze – autobus jeździ tylko między centrum Paryża a lotniskiem
 • duża dostępność

Wady:

 • cena – jest to jedna z najdroższych opcji dojazdu do centrum Paryża
 • popularność – musimy liczyć się z kolejką do skorzystania z tej opcji

Z lotniska Paris Beauvais do centrum Paryża pociągiem

W miejscowości Beauvais znajduje się stacja regionalnego pociągu ekspresowego („TER”), z której dostaniemy się bezpośrednio do stacji Gare du Nord w Paryżu. Bilety można kupić online lub w kasie, a cena wyniesie średnio 17 EUR. Czas przejazdu to godzina i 15 minut. Do tego należy oczywiście doliczyć czas i koszt biletu autobusowego z lotniska Paris Beauvais na dworzec Gare de Beauvais. Zawiezie nam tam miejski autobus numer 6, koszt wyniesie około 1 euro, a czas przejazdu powinien wynieść około 25 minut.

Zalety:

 • dostępność
 • stosunkowo niższa cena niż innych opcji transportu

Wady:

 • brak bezpośredniego dojazdu z lotniska
 • stosunkowo długi czas dojazdu

Z lotniska Paris Beauvais do centrum Paryża taksówką

Wiele firm taksówkarskich podróżuje do centrum Paryża z lotniska Paris Beauvais. Aby dostać się do Paryża z lotnisko, musimy przygotować się na opłatę około 170 EUR za podróż w ciągu dnia i 210 EUR za podróż w godzinach nocnych. Podróż może potrwać od godziny do 90 minut, w zależności od pory dnia i miejsca, do którego chcemy się dostać w Paryżu.

Zalety:

 • szybkość
 • wygoda- bezpośredni dojazd do miejsca docelowego (np. hotelu)

Wady:

 • wysoka cena
 • uzależnienie od korków – możliwe opóźnienie

Dojazd do Paryża z lotniska Paris Beauvais, podsumowanie

Analizując możliwe środki transportu z lotniska Paris Beauvais do centrum Paryża, najlepszą opcją wydaje się autobus transferowy z lotniska tzw. AEROBUS. Nie różni się znacznie cenowo od pozostałych opcji transportu, ale zapewnia wygodę ze względu na  dużą dostępność i częstotliwość przejazdów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz