Najlepsze punkty widokowe w Porto które warto zobaczyć

Najlepsze punkty widokowe w Porto które warto zobaczyć. Skąd dobrze widać Porto

Jadąc do Porto warto zobaczyć atrakcje i zabytki ale po odwiedzeniu wszystkich ciekawych miejsc też trzeba coś robić. Co jeszcze można zrobić w Porto? Popatrzeć na miasto z góry! Przedstawiamy ciekawe punkty widokowe w Porto z których oglądać można wschody i zachody słońca. Zdjęcia panoramy miasta zrobione w punktach widokowych Porto, że znajomi będą Wam zazdrościć!

Klasztor da Serra do Pilar

Jeśli oglądaliście zdjęcia wykonane przez znajomych, którzy już wcześniej byli na wycieczce w Porto to możecie mieć pewność, że część z nich wykonano właśnie tutaj. Stary klasztor w Vila Nova de Gaia mieszczący się na wysokim wzgórzu jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Z okolic renesansowych zabudowań z 1672 roku roztacza się przepiękny widok na miasto. Turyści chętnie oglądają stąd wschody (rzadziej) i zachody (częściej) słońca nad Porto.

Park Jardim do Roseiral i Garden of Feelings

Malowniczo położony park w Porto omija wielu turystów. To błąd – poza pięknymi widokami i bujną roślinnością można podziwiać tu najróżniejsze gatunki ptaków, w tym wolno chodzące pawie. To również ciekawe miejsce na randkę w Porto, które zaskoczy prawie każdego. Nawet tych, którzy już wcześniej byli w mieście.

Punkt widokowy Miradouro de Vitoria

Niewielki taras widokowy Miradouro da Vitoria znajduje się zaraz obok kościoła Igreja de Nossa Senhora da Vitória. Widok na miejskie zabudowania, winnice czy słynną rzekę Duero jest stąd naprawdę piękny. Okolica? Już znacznie mniej ładna. Punkt widokowy jest brudny, zaniedbany i nie zachęca do spędzania tu zbyt długiej ilości czasu. Przyjść jednak warto chociaż na chwilę.

Most Ludwika I (Ponte Dom Luis I)

Nie ma bardziej charakterystycznego mostu w Porto i nie ma również bardziej znanego punktu widokowego. Zabytkowy most Ludwika I, a ściślej mówiąc jego górny poziom, jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej oczywistych punktów widokowych w Porto. Widok stąd podobny jest nieco do widoku z położonego w pobliżu klasztoru. W jednym z poprzednich artykułów więcej informacji o słynnym moście Ludwika w Porto.

Wieża Kleryków

Kościół Kleryków w Porto i przylegająca do niego Wieża Kleryków to jedne z najbardziej znanych zabytków w mieście. By wspiąć się na wieżę trzeba pokonać aż 240 schodów. Wieża Kleryków ma aż 75,6 metra wysokości więc wejść tu naprawdę warto. Wstęp na punkt widokowy nie jest wprawdzie bardzo tani – kosztuje 5 EUR.

Kolejka linowa Teleferico de Gaia

Ostatnie miejsce z którego można popatrzeć na Porto z góry nie jest konkretnym punktem, a całą trasą. Słynna kolejka linowa w Porto to niepowtarzalna możliwość obserwowania miasta z ciekawej perspektywy. W kasie dostępne bilety na przejazd w jedną lub w dwie strony. Tu więcej informacji o kolejce linowej w Porto.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz